ورود کاربر

کلیات

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارتعادل اسید - باز برای سوخت و ساز و هومئوستاز بدن حیاتی است. pH اندازه اسیدیته یا بازی بودن یک محلول است و pH بدن مشخص می کند که آیا واکنش لازم یا مطلوب رخ خواهد داد و اثربخشی آن واکنش چقدر خواهد بود. آنزیم هایی که واکنش های بدن را کنترل می کنند تحت شرایط محیطی بسیار خاصی عمل می کنند که شامل درجه حرارت و دامنه باریکی از pH است. متابولیسم بدن روی pH مایعات بدن اثر گذاشته و تحت تاثیر pH مایعات بدن است. در حالی که میانگین دامنه pH در خون شریانی بین 7.35 و 7.45 است، pH خون که برای زندگی پستانداران سازگار و مناسب باشد محدود به دامنه 6.8 تا 7.8 است. اگر pH خون شریانی خارج از این دامنه باشد، آسیب سلولی غیرقابل برگشتی رخ خواهد داد.

وبگاه پرستارهمانطور که در بحث تعادل اسید - بازدر بخش اول ذکر شد، تعادل اسید - بازروی تنظیم غلظت یون هیدروژن متمرکز است. زمانی که مایعات بدن دارای غلظت یون هیدروژن بالا باشند، بیمار در وضعیت اسیدوز (acidosis) است. زمانی که غلظت یون هیدروژن پایین باشد، بیمار در وضعیت آلکالوز (alkalosis) است. جبران عدم تعادل اسید – باز زمانی رخ می دهد که بدن بطور نسبی با آن منطبق شده، تعادل اسید و باز را به حالت نرمال برگرداند، حتی از طریق نرمال نگهداشتن سطح بیکربنات و دی اکسید کربن. مشکل زمینه ای بایستی رفع شود تا عدم تعادل به طور کامل برطرف شود.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com