ورود کاربر

کلیات

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارکلسیم فراوان ترین ماده معدنی بدن انسان است. کلسیم عمداً در استخوان ها و دندان ها یافت می شود که به عنوان مخزن ذخیره کلسیم سرم عمل می کنند. در حقیقت، 99 درصد از کلسیم بدن در استخوان ها و دندان ها ذخیره شده است. یک درصد باقیمانده در جریان خون به دو شکل یونیزه و باند با پروتئین حضور دارد. کلسیم نقش حیاتی در ساختمان و حفظ قدرت استخوان ها و دندان ها ایفاء می کند. به علاوه، کلسیم برای چندین فرآیند فیزیولوژیک دیگر اهمیت دارد شامل عملکرد طبیعی سلول، انتقال عصبی، قدرت انقباضی عضلات، ترمیم زخم ها، سیگنال دهی داخل سلولی.

وبگاه پرستارتحت شرایط عادی، بدن تعادل لازم بین کلسیم یافت شده در بافت ها و کلسیم بدست آمده از رژیم غذایی را حفظ می کند. مقدار طبیعی کلسیم تام سرم (total serum calcium) با توجه به سن فرد متغیر است. دامنه طبیعی کلسیم یک فرد بالغ بین 8.6 تا 10.3 میلی گرم در دسی لیتر (2.23 تا 2.57 میلی مول در لیتر) است. در موقعیت های خاص، سطح کلسیم یونیزه که در بالغین بین 4.65 تا 5.28 میلی گرم در دسی لیتر (1.03 و 1.23 میلی مول در لیتر) است، تصویر بهتری از کفایت سطح کلسیم ارائه می دهد. این مسئله بخصوص زمانی صحت دارد که کمبود پروتئین وجود دارد. زیرا 50 درصد کلسیم یافت شده در بدن به پروتئین وصل است. عملکرد صحیح غده پاراتیروئید، سطح کافی ویتامین D و عملکرد نرمال کلیه ها نیز روی سطح کلسیم تاثیر می گذارد. عدم تعادل متابولیسم کلسیم موجب هیپوکلسمی (hypocalcemia) (سطح کلسیم کمتر از 8.6 میلی گرم در دسی لیتر) یا هیپرکلسمی (hypercalcemia) (سطح کلسیم بالاتر از 10 میلی گرم در دسی لیتر) می شود.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com