ورود کاربر

کلیات

وبگاه پرستاربدن انسان یک ماشین معجزه آسا است. تقریبا تمامی عملکرد بدن خودکار است، زمانی که مایعات، مواد غذایی و اکسیژن لازم به آن رسانده می شود، انرژی تولید می کند. توسط واکنش های شیمیایی که از طریق فرآیند پیچیده و دقیق ترکیب یا تجزیه اتصالات بین کاتیون ها (ملکول های دارای بار مثبت) و آنیون ها (ملکول های دارای شارژ منفی) که اغلب به آنها الکترولیت اطلاق می شود، در بدن انرژی تولید می شود. این انرژی به نوبه خود موجب تحرکاتی در سلول ها می گردد و از طریق انتقال فعال الکترولیت ها از میان غشای سلولی، بافت ها و ارگان ها حمل می شود مثل کوتاه شدن رشته های عضلانی و انقباض ماهیچه. این تحرک به رده فعالیت سیستمی نیز می رسد مثل ضربان قلب که خون را در سراسر بدن جابجا می کند یا حرکت کل بدن در حین راه رفتن یا دویدن.

وبگاه پرستارجالبترین تحرک در سطح سلولی رخ می دهد، زمانی که مایعات و الکترولیت ها از میان غشاهای سلولی مبادله می شود تا هموستاز یا تعادل مورد نیاز برای حفظ حیات انسان برقرار گردد. در حالیکه مقداری از مبادله به صورت انفعالی بوده و آب و الکترولیت جریان آزاد و بدون کوشش دارند، مبادلات دیگر فعال بوده و به صورت فرآیندهای مصرف کننده انرژی رخ می دهند و تعادل حیاتی آب و الکترولیت ها را در سطح غشای سلولی و محیط زندگی سلول را حفظ می کنند تا بار یونی با تعادل اسید و باز حفظ شود و امکان وقوع واکنش های شیمیایی تولید کننده انرژی فراهم گردد.

وبگاه پرستارتعادل مایعات چیست؟ الکترولیت های حیاتی کدامند؟ در این مقاله به پاسخ این سئوالات پرداخته می شود و مبانی آناتومی و فیزیولوژی بخش های منتخب بدن انسان بحث می شود.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com