ورود کاربر

مراقبت تسکینی سرطان تخمدان

سرطان تخمدان چیست؟

سرطان تخمدان (Ovarian cancer) یکی از سرطان هایی است که در تخمدان زنان رشد می کند. سلول های آسیب دیده یا تغییر شکل یافته تخمدان زن شروع به رشد بی رویه و خارج از کنترل می کنند. گرچه درمان سرطان تخمدان با نرخ موفقیت بالایی همراه است، اما شانس درمان در صورتی بالا است که در مراحل اولیه بیماری تشخیص داده شود و در بسیاری از موارد تا مراحل پیشرفته بیماری پنهان می ماند، زمانی که درمان سرطان سخت می شود.

زمانی که به سرطان تخمدان شک شود، بیوپسی یا جراحی کوچکی اغلب انجام می شود و از تخمدان زن نمونه برداری می شود. سپس این نمونه برای تایید بیماری به پاتولوژی برای تجزیه و تحلیل نمونه بافتی و مایع گرفته شده ارسال می شود. بعضی از تومورهای تخمدان خوش خیم هستند، بدین معنی که رشد سرطانی ندارند.

درمان های سرطان تخمدان براساس مرحله بیماری، عوارض جانبی احتمالی، انتخاب بیمار و سلامت کلی وی است؛ علاوه بر توجهات تخصصی که پزشک معالج در نظر می گیرد و آیا زن قصد بچه آوردن دارد یا نه.

با توجه به میزان گسترش سرطان، جراح ممکن است بخش بزرگ یا کوچکی از بدن را خارج سازد. در بعضی از زنان ممکن است بچه آوردن دیگر امکانپذیر نباشد. بعضی نیز ممکن به هورمون برای درمان یائسگی زودرس نیاز دارند.

مواجهه با سرطان تخمدان خیلی سخت است. این بیماری تاثیر شدیدی بر سلامت عاطفی، تصویر از بدن، عملکرد جنسی و هویت جنسی زنان دارد که منجر به استرس بی شماری در زن و خانواده وی می شود.

مراقبت تسکینی چیست؟

مراقبت تسکینی نوعی مراقبت بهداشتی تخصصی است که توسط تیمی متشکل از پزشک، پرستار، مددکار اجتماعی و با مشارکت تیم درمانی بیمار ارائه می شود. مراقبت تسکینی در هر سنی و هر مرحله ای از بیماری قابل ارائه است. می توان مراقبت تسکینی را همزمان با مراقبت درمانی بیمار شروع کرد. هدف از مراقبت تسکینی بهبود هر چه بیشتر کیفیت زندگی بیمار و خانواده وی است. مراقبت تسکینی به درمان علائم و استرس ناشی از بیماری های جدی و لاعلاج مثل سرطان تخمدان می پردازد. مراقبت تسکینی یعنی حضور همیشه برای حمایت از بیمار و خانواده وی، فراهم کردن اطلاعات پزشکی ضروری، درمان علائم و کمک به بیمار و خانواده وی برای تصمیم گیری های درمانی و تدوین اهداف و نیازهای آینده.

درمان علائم سرطان تخمدان – نقش مراقبت تسکینی

جراحی می تواند موجب درد جدی شود. تیم مراقبت تسکینی در درمان و کنترل علائمی از قبیل درد مهارت و تخصص دارد. تسکین درد برای کیفیت زندگی بیمار حیاتی است و بیمار را قادر می سازد مراحل درمان معمول خود را ادامه داده و به زندگی روزمره خود برسد.

بعد از جراحی معمولا شیمی درمانی انجام می شود تا از گسترش بعدی سرطان پیشگیری شود. از آنجایی که سرطان تخمدان یک نوع خیلی پیشرونده از سرطان ها است، عوارض جانبی آن ممکن است شدیدتر از تحمل بیمار باشد. درمان طبی تهاجمی و عوارض جانبی شیمی درمانی اجرای هر چه سریعتر مراقبت تسکینی را می طلبد. مراقبت تسکینی به بیمار کمک می کند علائم و عوارض ناشی از شیمی درمانی و بیماری را بهتر تحمل کند.

سایر علائم بیماری شامل نفخ و اتساع شکم، تورم دردناک ناحیه بخاطر تجمع مایع، سوء هاضمه مقاوم، یبوست و سایر تغییرات عادت تغذیه ای و دفعی است.

تهوع و استفراغ ناشی از سرطان یا درمان های آن از قبیل شیمی درمانی می تواند برای بیمار مشکلاتی بوجود آورد. تیم مراقبت تسکینی راه های زیادی برای درمان تهوع و مشکلات گوارشی پیشنهاد می کند. انسداد بدخیم روده یکی دیگر از علائم مشکل ساز است. تیم مراقبت تسکینی از رویکردهای پیشرونده و غیر جراحی برای رفع این ناراحتی استفاده می کند.

عوارض جانبی درمان ممکن است شامل خستگی (احساس ضعف و خستگی)، کمبود انرژی، ریسک بالای عفونت، ریزش مو، کاهش اشتها، اسهال و نوروپاتی (درد عصبی) است. تیم مراقبت تسکینی روی تسهیل این علائم متمرکز شده و در کنار بیمار و خانواده وی به تسکین این عوارض می پردازد.

تشخیص سرطان و بخصوص سرطان تخمدان یک تجربه تحلیل برنده است و می تواند روی سلامت عاطفی و روانی بیمار تاثیر بگذارد. استرس، اضطراب و افسردگی از علائم شایع این بیماری است. تیم مراقبت تسکینی به رفع علائم عاطفی و روانی علاوه بر علائم جسمی کمک می کند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com