ورود کاربر

محتوای اکسیژن

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارمحتوای اکسیژن (O2 Content) یک مقدار محاسبه شده از مقدار اکسیژن موجود در خون است و مقدار آن در خون شریانی با خون وریدی فرق دارد. دامنه طبیعی محتوای اکسیژن وریدی 11 تا 16 حجم درصد (vol%) است و دامنه طبیعی آن در سیستم شریانی 15 تا 22 حجم واحد (vol%) است. بیشتر اکسیژن موجود در خون با هموگلوبین باند است و به آن اکسی هموگلوبین اطلاق می شود. فرمول محاسبه محتوای اکسیژن به صورت زیر است:

محتوای اکسیژن = اشباع اکسیژن × هموگلوبین × 1.34 + Po2 × 0.003
O2 content = O2 saturation × Hbg × 1.34 + Po2 × 0.003

وبگاه پرستارمحتوای اکسیژن نشانگر اثربخشی تلاش های تنفسی و تهویه است. هرچند همانطور که فرمول نشان می دهد، مقدار هموگلوبین موجود در خون به علاوه اثربخشی تهویه روی سطح محتوای اکسیژن خون تاثیر دارد. اگر محتوای اکسیژن خون بالا برود، نشانگر تهویه کافی و اکسیژناسیون موثر خون است. اگر محتوای اکسیژن کاهش یابد، نشانگر ناکافی بودن تهویه (مثل بیماری ریوی) یا کاهش هموگلوبین خون (مثل آنمی) است.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com