ورود کاربر

مداخلات پرستاری در درمان هیپرکالمی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاردر صورت امکان درمان ایده آل هیپرکالمی درمان علت زمینه است. نارسایی کلیوی (Renal failure) که اصلی ترین عامل هیپرکالمی است را نمی توان بطور کامل برطرف کرد (مگر در موارد نارسایی حاد کلیوی که یک نارسایی موقتی کلیوی است). نارسایی عملکرد کلیه ها از طریق دیالیز (dialysis) برطرف می شود. در این روش خون با استفاده از کلیه مصنوعی یا با استفاده از حفره صفاق پالایش شده، مواد زائد، الکترولیت های اضافی و مایعات دفع می شوند. پرستار بایستی بدقت علائم حیاتی و نتایج آزمایشات بیمار را در طی فرآیند دیالیز بررسی نماید و دفع افراطی یا تغییرات سطح الکترولیت های بیمار را سریعا تشخیص دهد. سرعت دیالیز یا غلظت مایع دیالیز (dialysate) – مایعی که برای ایجاد غلظت لازم برای برقراری شیب تبادل مواد استفاده می شود – ممکن است نیاز به تغییر و تنظیم مجدد داشته باشد، تا سطح مورد نظر مایعات و الکترولیت ها بدست آید.

وبگاه پرستاراگر تروما یا آسیب بافتی علت هیپرکالمی است، اقداماتی باید برای پیشگیری از آسیب بافتی هر چه بیشتر به عمل آید از قبیل تجویز آنتی بیوتیک و استراحت در تخت که موجب کاهش مرگ سلولی و آزاد شدن پتاسیم خواهد شد. تاریخ انقضای مصرف فرآورده های خونی بایستی به دقت پایش شود و پرستار بایستی هر گونه انتقال خون را متوقف کند اگر افزایش سطح پتاسیم سرم مشاهده شد.

وبگاه پرستاراگر اسیدوز علت منجر به تشدید هیپرکالمی شده است، بایستی بیکربنات تجویز شود تا تعادل اسید – باز بدن بازیافت شود. اگر عدم تعادل سایر الکترولیت ها وجود داشت، درمان مناسب آنها بایستی اجرا شود (برای نمونه درمان جایگزینی کلرید). در زمان تجویز مکمل های الکترولیت ها بایستی دقت کرد. سطح الکترولیت ها و تعادل اسید – باز بایستی بدقت تحت پایش باشد تا از درمان اضافه و عدم تعادل بیشتر یا آلکالوز پیشگیری شود.

مطالب زیر می تواند مفید باشد:
منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com