ورود کاربر

مداخلات پرستاری در درمان هیپرناترمی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاراگر علت زمینه ای هیپرناترمی دهیدراسیون (dehydration) باشد، درمان اولیه آن رهیدراسیون (rehydration) و جایگزینی مایعات خواهد بود. بایستی ریت جایگزینی مایعات را بدقت پایش کرده و از محلول های هیپوتونیک استفاده کرد. پرستار بایستی مراقب موارد زیر باشد:

  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت اجتناب از هیدراسیون مفرط (overhydration) بیمار، که می تواند موجب وقوع هیپوناترمی رقتی (dilutional hyponatremia) شود.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت بررسی مایع تجویز شده برای بیمار و اجتناب از تجویز حجم های بالا از مایعات هیپوتونیک
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت انفوزیون کند و تدریجی مایعات، بخصوص اگر هیپرناترمی مدتی است که وجود دارد. بافت مغز خود را با هیپرناترمی سازگار می کند و ممکن است به انفوزیون مایعات هیپوتونیک بصورت تورم و افزایش فشار داخل جمجمه پاسخ دهد.
  • آکادمی اختلالات آب و الکترولیت انفوزیون مایعات را آرام کرده و در صورت بدتر شدن علائم بیمار بجای بهبود علائم با رهیدراسیون، به مراقبت دهنده اولیه گزارش کند.

وبگاه پرستاراگر عدم تعادل هورمونی وجود دارد، درمان حول بازیافت وضعیت هورمونی متمرکز خواهد بود. برای مثال، در افزایش سطح آلدسترون یا بیماری هیپرآلدسترونیسم (hyperaldosteronism)، تومور مهاجم درآورده می شود و در سندرم کوشینگ (Cushing syndrome) که در آن کورتیکواستروئیدها همانند آلدسترون عمل کرده و موجب بازجذب سدیم می شوند؛ درمان حول افزایش دفع آلدسترون یا کورتیکواستروئید می چرخد. اگر سطح آلدسترون یا کورتیکواستروئید شدیداً در بدن محدود باشد، نارسایی هورمونی رخ می دهد و منجر به هیپوناترمی می شود.

وبگاه پرستاردر دیابت بی مزه (برای نمونه کاهش ترشح ADH)، هورمون ضد ادراری مکمل به صورت دارویی برای بیمار تجویز می شود. در طی درمان با مکمل ها بایستی مواظب بود که مصرف ADH زیاد نشود که موجب احتباس آب و احتمال هیپوناترمی رقتی خواهد شد.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com