ورود کاربر

مداخلات پرستاری

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستاردرمان اسیدوز تنفسی عمدتاً در برگیرنده افزایش تهویه بیمار جهت کاهش سطح CO2 خون است. مقدار هدف pH و CO2 بیماران مبتلا به بیماری های مزمن ریوی احتمالا بالاتر از دامنه نرمال آنها خواهد بود. پرستار بایستی پاسخ بیمار به درمان را پایش کند، بخصوص به نتایج آزمایشات و علائم حیاتی بیمار توجه داشته باشد. در تهویه درمانی، پرستار بایستی بررسی کند که آیا سطح اکسیژن بیمار به مقدار چشمگیری بالا رفته است و آیا ریت تنفس خود بخودی بیمار کمتر از 12 نفس در دقیقه است یا نه. در بعضی از بیماران مبتلا به بیماری مزمن ریوی تشخیص داده شده یا نامشخص، نیروی تنفسی ممکن است با سطوح پایین اکسیژن منطبق شده باشد؛ بنابراین بالا بردن سطح اکسیژن حاصل از هیپرونتیلاسیون و کاهش سطح CO2 ممکن است موجب سرکوب هر چه بیشتر نیروی محرکه تنفسی آنها شود. در اینصورت بایستی احتیاط کرد.

وبگاه پرستاردرمان اسیدوز متابولیک روی تصحیح علت و مشکل زمینه ای متمرکز است. برای مثال، در اسیدوز لاکتیک، تصحیح وضعیت روی اکسیژناسیون بیمار جهت پیشگیری از متابولیسم بی هوازی یا برطرف کردن سایر علل مشکل متمرکز است. بطور مشابه، در کتواسیدوز دیابتی، درمان روی تصحیح کمبود انسولین برای کاهش سوختن چربی ها و تولید کتون ها متمرکز است.

وبگاه پرستاردر مواردی از اسیدوز که تصحیح علت زمینه ای تنفسی یا متابولیک به تاخیر انداخته شده یا اختلال طولانی شده باشد، درمان با انفوزیون بازهایی از قبیل بیکربنات سدیم بطور موقت استفاده می شود. بایستی مراقب بود که pH بیمار زیاد درمان نشود، بخصوص در اسیدوز تنفسی؛ زیرا اقدام بدن برای تصحیح مشکل همراه با انفوزیون باز می تواند موجب آلکالوز متابولیک و عوارض مربوطه شود.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com