ورود کاربر

الکتروکاردیوگرافی (Electrocardiography)

اندیکاسیون:

EKG یا ECG نمایش گرافیکی فعالیت الکتریکی قلب در یک رویه غیر تهاجمی است. این تست نمایی سه بعدی از فعالیت الکتریکی قلب نشان می دهد. الکتروکاردیوگراف دارای چهار استفاده عمومی است. این استفاده ها عبارتند از:

  • بررسی قلب برای یک دوره زمانی کوتاه از قبیل حین فعالیت جسمی یا بررسی و شناخت
  • پایش مداوم با استفاده از تله متری در بیماران بستری
  • پایش سرپایی (هولتر) به مدت 24 ساعت از زندگی روزمره معمولی بیمار
  • تست استرس

روش کار:

هر بار که اتاقک های قلبی دچار انقباض شوند، یک سیگنال الکتریکی تولید می شود. پد های کوچکی که حاوی الکترود هستند بر روی سطح پوست قرار داده شده تا سیگنال الکتریکی قلب را شناسایی و ثبت کنند. هر الکترود توسط یک سیم به دستگاه متصل است، که در مجموع 12 نمایش گرافیکی مختلف از سیگنال الکتریکی قلب تولید می کنند. نوار قلب دارای 12 الکترود است که در یک EKG متداول استفاده می شود. این الکترودها شامل لیدهای دوقطبی اندام I، II و III، لیدهای تقویت شده اندام شامل AVR، AVL، AVF و لیدهای پره کاردیال از V1 تا V6 می باشند.

مداخلات پرستاری:

معمولا تکنسین نوار قلب را گرفته و پزشک یا پرستار متخصص نتایج آن را تفسیر می کند.
پرستار بایستی قادر باشد ریتم سینوسی نرمال و ریتم های غیر طبیعی را تشخیص دهد که تهدید کننده زندگی هستند از قبیل تاکیکاردی بطنی و فیبریلاسیون بطنی. پرستار بایستی بتواند الکترودها را به بیمار وصل کند.
موارد زیر به بیمار آموزش داده شود:

  • بیمار شوک الکتریکی تجربه نخواهد کرد.
  • بیمار بایستی در طول گرفتن نوار بمدت چند دقیقه بی حرکت بماند که در طی گرفتن نوار حین فعالیت جسمی یا معاینه بیمار طول خواهد کشید.
  • اگر نوار قلب به صورت سرپایی گرفته می شود بیمار می تواند حرکت کند یا اگر بیمار در طی مانیتورینگ مداوم قلبی بستری است.
  • اگر پایش سرپایی انجام می شود، بیمار بایستی فعالیت های روزانه و علائم خود را یاداشت کند.
  • در بیماران سرپایی، بیمار نباید با ماشین آلات کار کند، که شامل اجاق میکروویو و ریش تراش های برقی است، همچنین نباید حمام کند زیرا الکتروکاردیوگراف به وی وصل است.
  • اگر تست استرس انجام می شود، بیمار بایستی لباس و کفش مناسب برای تمرین بپوشد و در طی انجام تست هر گونه ناراحتی را گزارش کند تا بررسی آن انجام شود و اتیولوژی ناراحتی وی مشخص گردد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com