ورود کاربر

یک نمونه تحقیق و فعالیت های تفکر نقادانه

روش تحقیق در پرستاریدر اینجا دو مطالعه نمونه ارائه می شود (یک مطالعه کمی و یک مطالعه کیفی) و سپس زمانبندی و مراحل تحقیق در آن مشخص می شود.

مطالعه 1: برنامه پروژه مطالعه کمی

عنوان: اعتباربخشی مقیاس غربالگری افسردگی پس از زایمان (بک و گیبل، 2001).

هدف مطالعه:

بک و گیبل این مطالعه را برای بررسی و شناخت مقیاس غربالگری افسردگی پس از زایمان (PDSS) انجام دادند، ابزاری که برای استفاده درمانگران و محققان جهت غربالگری مادران از نظر افسردگی پس از زایمان ایجاد شده است.

روش مطالعه:

این مطالعه سه سال طول کشید. اقدامات و تصمیمات متدولوژیک آن به شرح زیر بودند:

فاز 1: فاز استنباطی و مفهومی سازی (1 ماه)

این کوتاه ترین مرحله مطالعه بود، زیرا مفهومی سازی این مطالعه در بررسی اولیه بک و گیبل (200) سال قبل انجام شده بود، در واقع آنها مقیاس غربالگری را در این مطالعه ایجاد کرده بودند. بازنگری پیشینه و متون موضوع انجام شده بود، بنابراین فقط لازم بود که به روز رسانی شود. همان چارچوب و تعاریف مفهومی مطالعه اول در این مطالعه نیز استفاده شد.

فاز 2: فاز طراحی و برنامه ریزی (6 ماه)

فاز دوم زمان بر بود. این مرحله نه تنها شامل تنظیم دقیق طرح تحقیق بود، بلکه مجوز تحقیق در بیمارستانی که نمونه ها از آنجا انتخاب شده بودند گرفته شد و مجوز اخلاقی از کمیته مربوطه دریافت شد. در طی این دوره با مشاور آمار و متخصص ساخت ابزار تحقیق مشاوره شد و طرح مطالعه نهایی گردید.

فاز 3: فاز عملی (11 ماه)

جمع آوری داده های مطالعه تقریبا یکسال طول کشید. طرح تحقیق حاکی از آن بود که ابزار (PDSS) بایستی روی 150 مادری که در هفته 6 پس از زایمان هستند اعمال شود و سپس برای آنها برنامه مصاحبه تشخیصی روانشناختی چیده شد تا وقوع افسردگی پس از زایمان در آنها تایید شود. زنان در طی کلاس های آمادگی برای زایمان برای مطالعه ثبت نام شدند. جذب نمونه ها از 4 ماه قبل از شروع جمع آوری داده ها آغاز شده بود و سپس محققان مجبور بودند تا 6 هفته پس از زایمان صبر کنند و بعد داده ها را جمع آوری کنند. پرستار بهداشت روان که دارای کلینیک شخصی بود توانست هفته ای یک روز به بیمارستان بیاید و مصاحبه های تشخیصی را انجام دهد، اینکار با زمان لازم برای رسیدن به سایز مطلوب نمونه ها همیاری داشت.

فاز 4: فاز تجزیه و تحلیل (3 ماه)

آزمون های آماری برای تعیین نمرات کلی نمونه ها از (PDSS) انجام شد تا مشخص شود کدامیک از مادرانی که از نظر افسردگی پس از زایمان غربالگری شدند، مثبت بودند. تجزیه و تحلیل داده ها برای تعیین صحت (PDSS) در پیش بینی تشخیص افسردگی پس از زایمان تجزیه و تحلیل شد. در طی این فاز، محققان برای تفسیر نتایج آماری با متخصص آمار ملاقات داشتند.

فاز 5: انتشار نتایج (18 ماه)

محققان گزارش تحقیق خود را آماده کرده و به ژورنال تحقیقات پرستاری برای احتمال انتشار تحویل دادند. گزارش در طی 4 ماه پذیرش شد، اما تا 14 ماه منتظر انتشار ماند. در طی این دوره محققان یافته های خود را در کنفرانس های منطقه ای و بین المللی ارائه کردند. همچنین محققان گزارش خلاصه ای آماده کرده و به سازمان بودجه گذار تحقیق تحویل دادند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com