ورود کاربر

انجام مطالعه کیفی

روش تحقیق در پرستاریمقدمه

کارهای نمونه گیری، جمع آوری داده ها، تجزیه و تحلیل داده ها و تفسیر نتایج عمدتاً به صورت تکرار شونده انجام می شود. محققان کیفی با صحبت در مورد یا مشاهده مردمی که تجربه دست اولی از پدیده تحت بررسی دارند، شروع می کنند. بحث ها و مشاهدات از ساختار قوی برخوردار نیست، به شرکت کننده اجازه داده می شود که دامنه کاملی از عقاید، احساسات و رفتارهای خود را بیان کند. تجزیه و تحلیل و تفسیر یک فعالیت مداوم و همزمان است و انتخاب نفر بعدی که سئوال می شود و نوع سئوالاتی که پرسیده می شود یا مشاهداتی که انجام می شود، را هدایت می کند.

فرآیند حقیقی تجزیه و تحلیل داده ها شامل خوشه بندی انواع اطلاعات روایتی به طرح های منجسم و منطقی است. همانطور که تجزیه و تحلیل و تفسیر پیش می رود، محقق شروع به شناسایی الگوها (theme) و مقوله هایی (category) می کند که برای ساخت شرحی غنی یا نظریه ای غنی در مورد پدیده تحت بررسی استفاده می شوند. نوع داده هایی که جمع آوری می شود با پیشرفت مطالعه متمرکز تر و هدفمند می شود، همانطور که نظریه پدیدار می شود. توسعه و تمایز مفهوم به فرآیند نمونه گیری شکل می دهد (همانطور که مفهومی سازی یا تشکیل نظریه رخ می دهد، محقق به دنبال شرکت کنندگانی می گردد که درک نظری موضوع را تایید و غنا بخشند و همچنین شرکت کنندگانی که بطور بالقوه آنها را به چالش کشیده و منجر به بینش تئوریک بیشتری شوند).

در تحقیقات کمی تعداد نمونه های مطالعه از قبل تعیین می شود، اما تصمیم در مورد تعداد نمونه های مطالعه کیفی براساس خود داده ها گرفته می شود. بسیاری از محققان کیفی از اصل اشباع (principle of saturation) استفاده می کنند، اشباع زمانی رخ می دهد که الگوها و مقوله های داده ها تکراری و فراوان می شوند، بطوری که اطلاعات جدیدی در اثر جمع آوری بیشتر داده بدست نمی آید.

در تحقیقات کمی تلاش می شود که داده های پر کیفیت با استفاده از بهترین ابزارهای اندازه گیری جمع آوری شود تا صحت و اعتبار نتایج بالا باشد. در تحقیقات کیفی برعکس است، ابزار اصلی جمع آوری داده محققان هستند و بایستی مراحلی را برای نشان دادن قابلیت اعتماد داده ها طی کنند. خصیصه مرکزی و محوری این تلاش ها این است که تایید شود که یافته ها بطور صحیح بیانگر تجربه و نقطه نظرات شرکت کنندگان است نه درک و برداشت محققان. برای مثال یکی از اقدامات تاییدی این است که دوباره به شرکت کنندگان سر زده و تفسیرهای مقدماتی با آنها در میان گذاشته شود بطوریکه بتوانند مشخص کنند آیا تجزیه و تحلیل الگویی محقق با تجربه آنها هماهنگی دارد یا نه.

محققان تحقیقات کیفی پرستاری در تلاش هستند یافته های خود را در سمینار ها و ژورنال ها منتشر کنند. یافته های کیفی اغلب اساس تنظیم فرضیه هایی است که توسط محققان کمی تست می شوند تا ابزارهای اندازه گیری هم برای تحقیقات و هم اهداف بالینی تدوین کرده و مداخلات پرستاری اثربخشی طراحی کنند. تحقیقات کیفی به پرستاران کمک می کند درک خود از مشکلات یا موقعیت ها را ارتقا بخشیده، راه حل های بالقوه را مفهومی و استنباطی کرده و درک آنها از نگرانی ها و تجارب بیماران ارتقا یابد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com