ورود کاربر

مرحله 1: فاز مفهومی

روش تحقیق در پرستاری

مراحل اولیه یک پروژه تحقیقات کمی عمدتاً شامل فعالیت هایی با عنصر مفهومی یا فکری قوی است. در طی این فاز محقق از مهارت هایی از قبیل خلاقیت، استدلال استقرایی، تکیه بر شواهد تحقیقات موجود در مورد موضوع مورد علاقه و نظر استفاده می کند.

گام 1: تنظیم و بیان مسئله

تحقیقات کمی با بیان یک مسئله جالب و مهم برای تحقیق و تدوین سئوالات تحقیق (research questions) خوب شروع می شود. در تدوین سئوالات تحقیق، محققان پرستاری توجه خاصی به مسائل ذاتی پژوهش (آیا این سئوال تحقیق مهم است، با توجه به شواهد موجود؟)؛ مسائل نظری (آیا زمینه مفهومی یا نظری برای ارتقای درک و فهم این مسئله وجود دارد؟)؛ مسائل بالینی (آیا یافته های این مطالعه برای عملکرد بالینی مفید خواهد بود؟)؛ مسائل روش شناختی یا متدولوژیک (چطور می توان به این سئوال بهترین پاسخ را داد و به شواهد کیفیت بالا دست یافت؟) و مسائل اخلاقی (آیا این سئوال را می توان به شیوه ای اخلاقی و رعایت آیین اخلاق پژوهش پاسخ داد؟) مبذول می دارند.

گام 2: مرور پیشینه و اسناد و متون قبلی

تحقیقات کمی عمدتا در زمینه دانش و آگاهی پیشین انجام می شود. محقق کمی با انجام بازنگری متون و مدارک (literature review) تلاش می کند که دانش موجود در مورد موضوع پژوهش را درک کند، قبل از اینکه هر گونه داده ای جمع آوری شود.

گام 3: انجام کار میدانی بالینی

محققانی که مطالعه بالینی انجام می دهند اغلب از صرف زمان در محیط های بالینی متناسب، بحث در مورد موضوع با درمانگران و مدیریت مراقبت بهداشتی، مشاهده عملکرد جاری سود می برند. اینگونه کارمیدانی بالینی می تواند دیدگاهی در مورد روند جاری بالین، رویه های تشخیصی جاری و مدل های مراقبت بهداشتی متناظر فراهم کند، همچنین به محقق کمک می کند که دیدگاه مددجویانی که مراقبت را دریافت می کنند را بهتر بفهمد.

گام 4: تعیین چارچوب مطالعه و تدوین تعاریف مفهومی

زمانی که تحقیقات کمی در چارچوب مفهومی اجرا می شود، یافته ها ممکن است اهمیت و کاربرد وسیع تری داشته باشند. حتی زمانی که سئوال پژوهش حاصل از یک نظریه نیست و پایه نظری ندارد؛ محقق بایستی تلاش کند که منطق و دلیل مفهومی و بینش روشنی در مورد مفاهیم تحت مطالعه ایجاد و معرفی کند.

گام 5: تنظیم فرضیه ها

فرضیه ها (Hypotheses) بیانگر توقعات محقق در مورد رابطه بین متغیرهای مطالعه است. فرضیه ها همان پیش بینی برآیندهای مورد انتظار هستند، و روابطی را بیان می کنند که محقق انتظار دارد در داده های مطالعه مشاهده نماید. سئوال تحقیق مفاهیم تحت بررسی را شناسایی کرده و سئوال می کند که این مفاهیم چه ارتباطی با هم دارند؛ فرضیه ها پاسخ پیش بینی شده این سئوال هستند. بیشتر مطالعات کمی برای تست فرضیه ها از طریق تجزیه و تحلیل آماری طراحی می شوند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com