ورود کاربر

پدیده، مفاهیم، سازه ها

روش تحقیق در پرستاریتحقیق نوعی انتزاع و تجرید است. برای مثال، اصطلاحات درد، معنویت و مقاومت همگی مفاهیم انتزاعی هستند که جنبه های خاصی از رفتار و ویژگی های بشری را نشان می دهند. این مسائل انتزاعی را در تحقیقات کمی مفاهیم (concepts) و در تحقیقات کیفی پدیده ها (phenomena) می نامند.

محققان ممکن است از اصطلاح سازه (construct) نیز استفاده کنند. همانند مفهوم، سازه نیز به انتزاع یا بازنمایی ذهنی اطلاق می شود که از موقعیت ها یا رفتارها استنتاج می شود. کرلینگر و لی (2000) بین مفاهیم و سازه ها افتراق قائل شده و سازه را چنین تعریف کرده اند: سازه انتراعی است که عمدی و به صورت سیستماتیک (نظامدار) توسط محقق برای هدف خاصی ابداع (ساخته) می شود. برای مثال، مراقبت از خود (یا خود مراقبتی) در مدل ابقای سلامتی اورم یک سازه است. اصطلاحات سازه و مفهوم گاهی اوقات بجای هم استفاده می شوند، هرچند از نظر لغوی سازه اغلب به انتزاع های پیچیده تر از مفهوم اطلاق می شود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com