ورود کاربر

یک نمونه تحقیق کیفی و فعالیت های تفکر نقادانه

روش تحقیق در پرستاری در اینجا دو مطالعه نمونه ارائه می شود (یک مطالعه کمی و یک مطالعه کیفی) و سپس زمانبندی و مراحل تحقیق در آن مشخص می شود.

مطالعه 2: برنامه پروژه مطالعه کیفی

عنوان: ترومای زایمان از نگاه ناظرین

هدف از مطالعه:

هدف از این مطالعه درک تجربه ترومای زایمان از دیدگاه خود مادران بود.

روش مطالعه:

کل زمان لازم برای تکمیل این مطالعه حدود 3 سال بود. فعالیت های کلیدی محقق (بک) عبارت بودند از:

فاز 1: فاز استنباطی (3 ماه)

بک که از نظر برنامه تحقیقی اش بر روی افسردگی پس از زایمان سرشناس بود، تصمیم گرفت ترومای زایمان را بررسی کند.از وی خواسته شد در جلسه ای در مورد اختلالات اضطرابی حین زایمان صحبت کند. در بازنگری پیشینه و متون که برای اینکار آماده کرده بود، چند مطالعه را خواند که در مورد ترومای زایمان و اختلال استرس پس از ضربه (PTSD) حاصله از آن بود. وی پس از سخنرانی وی، مادری در مورد تجربه خود از PTSD ناشی از ترومای زایمان صحبت کرد. این مادر یکی از بنیانگزاران خیریه تروما و استرس تولد بود. همه اینها باعث شد که بک به فکر احتمال انجام یک مطالعه کیفی در مورد مادران تجربه کننده استرس و ترومای پس از زایمان بیافتد.

فاز 2: فاز برنامه ریزی و طراحی (3 ماه)

بک برای این تحقیق طرح تحقیق فنومنولوژیک (phenomenological design) را انتخاب کرد. وی از انجمن خیریه فوق درخواست کرد تا مادران را برای شرکت در تحقیق استخدام کند. سپس بک یک نامه معرفی نوشت و برای مادرانی که عضو این خیریه بودند ارسال کرد و پس از شرح مطالعه از آنها درخواست همکاری کرد. مسئول خیریه نیز نامه ای نوشته و هر دو نامه را برای مادران عضو خیریه ارسال کردند و از آنها درخواست مشارکت کردند. زمانی که طرح پایه نهایی شد، بک از کمیته نمونه های انسانی دانشگاه خود نامه ملاحظات اخلاقی را گرفت.

فاز 3: فاز عملی / تحلیلی (24 ماه)

داده های مطالعه در طی یک دوره 18 ماهه جمع آوری شد. در طی این دوره 40 مادر قصه خود از ترومای تولد را از طریق ایمیل به بک ارسال کردند. در طی یک دوره شش ماهه دیگر بک حکایات روایت شده مادران را تجزیه و تحلیل کرد. چهار الگو از این حکایات پدیدار شد: (1) از من مراقبت کنید: آیا این درخواست زیادی است؟ (2) با من ارتباط برقرار کنید: چرا این نکته فراموش شده است؟ (3) مراقبت ایمن عرضه کنید: شما به اعتماد من خیانت کردید و احساس ناامیدی و بی قدرتی می کنم و (4) نتیجه روش را توجیه می کند: از جیب کی و با چه قیمتی؟

فاز 4: فاز انتشار (بیشتر از 5 ماه)

آوریل 2003 گزارش این تحقیق به ژورنال تحقیق پرستاری تحویل شد. ژوئن بک نامه ای مبنی بر نیاز به ویرایش و بازنگری دریافت کرد و سپتامبر 2003 مقاله برای انتشار پذیرش شد. بک یافته های این مطالعه را در چند کنفرانس ملی و بین المللی ارائه کرد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com