ورود کاربر

داده

روش تحقیق در پرستاریداده های تحقیق (data) قطعات اطلاعاتی است که در مطالعه بدست می آید. تمامی قطعات داده ای که محقق در یک مطالعه جمع آوری می کند را مجموعه داده (data set) وی نامیده می شود.

در تحقیقات کمی، محقق متغیرهای مورد نظر را شناسایی کرده، تعاریف مفهومی یا نظری و عملیاتی یا عملی از آنها به عمل آورده، سپس داده های مرتبط با موضوع را جمع آوری می کند. ارزش یا مقدار حقیقی متغیرها داده های مطالعه را تشکیل می دهند. محققان کمی عمدتاً داده های کمی (quantitative data) جمع آوری می کنند – اطلاعاتی که به شکل اعداد و ارقام است. برای مثال، فرض کنید در یک مطالعه کمی متغیر کلیدی افسردگی است. در چنین مطالعه ای ما لازم است افسردگی را به صورت مقداری در یک مقیاس 0-10 اندازه گیری کنیم (همانطور که در کادر بالا نشان داده شده است). سپس داده ها تفسیر می شوند، مثلا 9-10 فاقد افسردگی، 0-2 شدیداً افسرده، 3-4 کمی افسرده. مقادیر عددی تمامی نمونه ها به شکل تجعی تشکیل دهنده داده های مربوط به افسردگی این مطالعه است.

در تحقیقات کیفی محققان عمدتا داده های کیفی (qualitative data) جمع آوری می کنند که عمدتا به صورت شرح کلامی و روایتی است. داده های روایتی (narrative data) را می توان از طریق محاوره و گفتگو با شرکت کنندگان، یاداشت برداری از رفتار شرکت کنندگان در محیط طبیعی یا ضبط کردن صحبت، دفترچه یاداشت روزانه یا دفتر خاطرات نمونه ها جمع آوری کرد. در کادر زیر نمونه داده های کیفی سه شرکت کننده آمده است که به سئوال زیر در گفتگوی خود با محقق پاسخ گفته اند: به من بگو این روزها چه احساسی داری؟ آیا غمگین یا افسرده بوده ای، آیا کلا روحیه خوبی داشته اید؟ در اینجا داده ها از شرح روایتی غنی شرکت کنندگان از «وضعیت عاطفی» خود است.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com