ورود کاربر

نظریه ها و مدل های مفهومی

روش تحقیق در پرستارینظریه (theory) شرح نظامدار و انتزاعی جوانبی از حقیقت است. در نظریه مفاهیم در یک سیستم منسجم و منطقی به هم بافته می شوند تا جنبه یا بعدی از هستی را توصیف یا تشریح کنند. نظریه هم در تحقیقات کمی و هم کیفی نقش دارد.

در مطالعات کمی اغلب پژوهشگر با یک نظریه یا مدل مفهومی (conceptual model) شروع می کند، با استفاده از استدلال استقرایی (Deductive reasoning) در مورد رفتار یک پدیده در دنیای واقعی پیش بینی هایی می کند، اگر نظریه صحیح باشد. سپس این پیش بینی های خاص از طریق تحقیق تست می شوند و نتایج آن به حمایت، رد یا اصلاح نظریه می انجامد.

در تحقیق کیفی، نظریه ها به شیوه های مختلفی استفاده می شوند. گاهی اوقات چارچوب مفهومی یا محرک – مشتق شده از پژوهش های کیفی سنتی مختلفی – نگرش جدیدی با زیربند مفهومی روشن به موضوع می دهد. در بعضی از مطالعات کیفی دیگر، نظریه محصول تحقیق است: محققان اطلاعات دریافتی از شرکت کنندگان را به شیوه قیاسی (Inductive reasoning) استفاده کرده و نظریه ای ارائه می دهند که قویا ریشه در تجارب شرکت کنندگان در پژوهش دارد. هدف ایجاد نظریه ای است که پدیده ای را همانطور که هست و بدون تصدیق بلاتصور و تعصبات شرح دهد. نظریه های خلق شده در مطالعات کیفی گاهی اوقات از طریق مطالعات کمی کنترل شده تست می شوند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com