ورود کاربر

حقایق و جایگاه تحقیق

وقتی محقق به تبیین مسئله یا پاسخ سئوالی از طریق تحقیقات حرفه خود می پردازد، صرفنظر از الگوی زمینه ای، مطالعه ای (یا بررسی یا پروژه تحقیقاتی) انجام می دهد.

مطالعاتی که روی انسان انجام می شود از دو دسته مردم تشکیل شده است، آنهایی که تحقیق می کنند و آنهایی که اطلاعات می دهند. در تحقیقات کمی (quantitative study)، افرادی که مطالعه می شوند را واحد پژوهش (subjects) یا شرکت کننده (study participants) می گویند، همانطور که در جدول 1 آمده است (افرادی که اطلاعات خود را به صورت پاسخ به سئوالات ارائه می دهند (مثل پر کردن پرسشنامه)، پاسخ دهنده (respondents) می گویند. در مطالعات کیفی (qualitative study) افرادی که در مطالعه شرکت می کنند دارای نقش فعال هستند یا غیر فعال و بنابراین به آنها مطلع (informants) شرکت کننده در مطالعه اطلاق می شود. شخصی که مطالعه را انجام می دهد، محقق (researcher) یا پژوهشگر (investigator) اطلاق می شود. مطالعات اغلب توسط تیمی از محققان بجای یک محقق منفرد انجام می شوند.

تحقیق ممکن است در محیط های مختلفی انجام شود که محیط پژوهش (research settings) اطلاق می شود و به جایی گفته می شود که اطلاعات از آنجا جمع آوری می شود. محیط پژوهش می تواند مفرد (یک مکان) یا چندین مکان باشد. بعضی از پژوهش ها در محیط طبیعی (naturalistic settings) انجام می شود (میدان پژوهش یا field)، اما بعضی از پژوش ها در محیط فوق العاده کنترل شده آزمایشگاهی انجام می شود. پژوهشگران تحقیقات کیفی غالباً به صورت کار میدانی (fieldwork) و در محیط طبیعی کار می کنند، زیرا به زمینه زندگی و تجارب افراد علاقمند هستند. در مجموع به مکان کلی انجام پژوهش سایت (site) اطلاق می شود که می تواند کل یک جامعه (برای نمونه، عشایر جنوب) یا یک موسسه در جامعه (مثل بیمارستان امام) باشد. محققان گاهی اوقات پژوهش چند محیطی (multisite studies) انجام می دهند زیرا استفاده از محیط های پژوهش زیاد اغلب با بزرگتر شدن حجم نمونه و شرکت کنندگان در مطالعه همراه است.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد دامین thez.ir برای ثبت سفارش می شوید. اما این دامین  مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com