ورود کاربر

مدل حکمت MORE

مفاهیم پرستاری – شناخت عقل و حکمت در پرستاری

وبگاه پرستارمدل MORE سر حرف مفاهیم زیر است: چیرگی و تسلط (M)، باز بودن و پذیرش (O)، تجسم (R) و تنظیم یا تسلط عاطفی (E). این مدل از نظر مفهومی از BWP استخراج شده است و هدف ایجاد چارچوبی خاص برای درک چگونگی و چرایی تکامل حکمت در عده ای و عدم تکامل آن در دیگران بوده است.

حکمت در پرستاری
مدل حکمت مور (MORE)

وبگاه پرستارمفهوم اول یعنی تسلط و چیرگی (Mastery) براساس این باور است که هر واقعه و چالشی در زندگی قابل رفع و رجوع است، اما بایستی آگاه بود که همه چیز را نمی توان کنترل کرد. چالش ها رو در رو اداره شده یا با آنها سازگار می شویم، افراد احساس قربانی شدن نمی کنند زمانی که وقایع فرای کنترل آنها است، این عمل به فرد احساس تسلط و چیرگی می دهد.

وبگاه پرستارمفهوم دوم باز و پذیرا (Openness) بودن است. مردم بایستی به تجارب و ایده های جدید علاقمند و مشتاق باشند تا دانش کافی کسب کرده و از آن عاقلانه استفاده کنند. بالا بودن سطح پذیرش به فرد کمک می کند که به دنبال موقعیت هایی باشد که حکمت و عقل وی را تقویت می کند.

وبگاه پرستارمفهوم سوم نگرش تجسمی (Reflective Attitude) است. افراد حکیم دارای نگرش تجسمی بوده و انگیزه تفکر عمیق دارند. آنها کنار ایستاده و ابتدا به بررسی موقعیت می پردازند تا درک بهتری از وضعیت پیدا کرده و بعد عمل کنند. نسبت به رفتار گذشته خود هوشیار بوده و آن را بررسی می کنند تا به معانی و مسیرهای جدید دست یابند. زمانی که از تجربه و تجسم به دانش و آگاهی رسیدند، در موقعیت های آینده از آن استفاده می کنند.

افراد حکیم خونسرد هستند و روی خودشان کنترل دارند.

وبگاه پرستارچهارمین و آخرین مفهوم نظم عاطفی (Emotional Regulation) یا کنترل بر عواطف و وانایی حساس بودن نسبت به عواطف دیگران است. افراد حکیم و عاقل خونسرد و خود کنترل هستند. عواطف خود را درست فهمیده و درست اداره می کنند، چه در موقعیت های مثبت باشند و چه در موقعیت های منفی.


لینک مطالب مرتبط


 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com