ورود کاربر

چارچوب داده، اطلاعات، دانش، حکمت (DIKW)

مفاهیم پرستاری – شناخت عقل و حکمت در پرستاری

وبگاه پرستارعناصر تشکیل دهنده مدل چارچوب داده، اطلاعات، دانش، حکمت (DIKW)چهار مفهوم همپوش است: داده، اطلاعات، دانش، حکمت. داده ها نمادهایی هستند که نمایانگر خواص اشیاء، وقایع و محیط خود هستند و به تنهایی معنی ندارند. اطلاعات ساختاردهی به داده است. دانش از کشف الگوها و ورابط بین انواع اطلاعات مشتق می شود. حکمت استفاده صحیح از دانش برای رفع یا تشریح مشکلات انسانی است. همانطور که انجمن پرستاری آمریکا (ANA) می گوید: حکمت توانایی ارزیابی اطلاعات و دانش در زمینه مراقبت و استفاده از قضاوت بالینی برای گرفتن تصمیمات صحیح است.

حکمت در پرستاری
چارچوب DIKW
حکمت بکارگیری صحیح دانش برای رفع و رجوع یا تشریح مشکلات بشری است.

لینک مطالب مرتبط


 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com