ورود کاربر

شناخت ویژگی های حکمت

مفاهیم پرستاری – شناخت عقل و حکمت در پرستاری

وبگاه پرستارفرآیند استخراج ویژگی های تعریف شده واکر و آوانت (2011) برای شناخت ویژگی های حکمت استفاده گردید. استخراج بدین معنی است که مفاهیم از منابع دیگر بدست آمد. این روش شامل بررسی مدل ها یا نظریه های موجود، انتخاب مدل یا مدل های مرکزی است که براساس آنها نظریه جدید را خلق کرد و مشخص نمود که این مدل ها چگونه اتخاذ می شوند. این فرآیند استخراج دارای سه مرحله است:

  • الف) شناسایی نظریه های بالقوه ای که ممکن است با حکمت در حرفه پرستاری همیاری یا همپوشی داشته باشند
  • ب) انتخاب نظریه هایی که ویژگی ها را می توان از آنها استخراج نمود
  • ج) تجزیه و تحلیل ویژگی های نظریه های والد که برای نظریه جدید پرستاری لازم هستند.

وبگاه پرستاراز این فرآیند پیروی کرده و لیستی از حکایات و ویژگی های حکمت استخراج کردیم که عقل و حکمت در حرفه پرستاری را توصیف و حمایت می کنند.

وبگاه پرستارمدل های حکمت متعددی از رشته های دیگر با استفاده از تحلیل تئوری رسمی جهت تعیین مستخرج های احتمالی بررسی و تحلیل شده است (واکر و آوانت، 2011). در اینجا چهار تا از این مدل ها معرفی می شود:

  1. چارچوب DIKW از رشته علوم کامپیوتر و رشته پرستاری انفورماتیک
  2. الگوی حکمت برلین (BWP) از رشته روانشناسی
  3. مدل حکمت MORE از رشته روانشناسی
  4. مدل توسعه حکمت (MWD) از رشته آموزش و پرورش

وبگاه پرستاراین مدل ها به این دلیل انتخاب شدند که روی دانش به عنوان هسته و محور حکمت متمرکز هستند، عنصر مرکزی که حکمت را در هر عملی بکار می بندد.


لینک مطالب مرتبط


 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com