ورود کاربر

روانشناسی

مفاهیم پرستاری – شناخت عقل و حکمت در پرستاری
حکمت شخصی زمانی ظاهر می شود که پرستاران مجرب بازتاب عملکرد خود و حرفه خود را تجربه کرده و از تجارب خود می آموزند، بدینوسیله دانش شخصی خود را افزایش می دهند.

وبگاه پرستاردو نوع حکمت در ادبیات روانشناسی توصیف شده است که اسما حکمت عمومی و حکمت شخصی نامیده می شوند (استادینگر و گلوک، 2011). حکمت عمومی از دیدگاه شخص ثالث به سمت افراد دیگر اعمال می شود. این یک خصیصه فردی است که از طریق مراقبت و مهربانی با دیگران تجلی می یابد. برعکس، حکمت شخصی فردی است، بر نصایح و قضاوتی متمرکز است که براساس بینش کسب شده از تجارب شخصی شکل می گیرد (میکلر و استادینگر، 2008). حکمت شخصی در مورد زندگی و مشکلات فرد متمرکز است که از دیدگاه خود شخص دیده می شوند. درک هر دوی این حکمت ها اهمیت دارد زیرا پرستاری شامل هر دوی حکمت فردی و حکمت عمومی است. در ابتدا، حکمت عمومی در زمان مراقبت از رفاه و بهزیستی دیگران در طی عملکرد حرفه ای استفاده می شود (استادینگر و گلوک، 2011). پس از آن، با یادگیری از تجربه مراقبت کردن می توان آن را به طور شخصی بکار گرفت. حکمت فردی زمانی وارد صحنه می شود که پرستاران مجرب بر عملکرد خود مجسم شده، از تجارب دیگران یاد گرفته، بدینوسیله دانش شخصی خود را می افزایند.

وبگاه پرستارمفهوم حکمت به طور وسیعی در رشته روانشناسی تحقیق شده است (استادینگر و گلوک، 2011). بلوک و گلوک (2004) در مطالعه ای کیفی به تجزیه و تحلیل حکایات اتوبیوگرافیک افراد تمامی سنین در رابطه با اوقاتی پرداخته اند که احساس کرده اند چیز عاقلانه ای گفته اند یا عمل حکیمانه ای انجام داده اند. نتایج نشان داد که تمامی گروه های سنی قادر به تغییر تجارب منفی زندگی به تجارب مثبت هستند، زمانیکه حکمت استفاده شود. بلوک و گلوک حکمت را به عنوان شکل سازشی از قضاوت تعریف کرده اند که شامل طرز فکر شخص است. در مطالعه کیفی دیگری، گلوک و بالتز (2006) از نمونه ها خواستند که فرد حکیم و عاقل را توصیف کنند. الگوهای حاصل از این پژوهش شامل اخلاقیات، کمال، فائق آمدن بر ریسک تفاوت، جستجوی بینش و بصیرت، تلاش به سمت خود شکوفایی بودند.

وبگاه پرستارتصور بر این است که حکمت به طور ذاتی و ماهیتاً با سن و تجربه در ارتباط است. گرچه سالمندان تجارب بیشتری دارند، اما سن تنها ویژگی مرتبط با حکمت نیست. پاسوپاتی (2001) مدعی است کسانی که «تجارب جدید را می پذیرند، خلاق هستند، در مورد چگونگی و چرایی وقایع فکر می کنند بجای اینکه به سادگی خوب یا بد بودن آن را بپذیرند، کسانی که هوش اجتماعی بالاتری دارند، کسانی که به دنبال تعالی و رشد فردی خود هستند؛ دارای سطوح بالاتری از دانش و آگاهی و قضاوت مرتبط با عقل و حکمت هستند» (ص403). این مسئله برای پرستاری اهمیت دارد زیرا سن ضرورتاً پرستار را به پرستاری حکیم تبدیل نمی کند.

تصور بر این است که حکمت ماهیتاً با سن و تجربه در ارتباط است.... [اما] سن ضرورتاً پرستار را با گذر زمان به پرستاری حکیم تبدیل نمی کند.

وبگاه پرستاراسترنبرگ (2007) و تیمش فرضیه دادند که عناصر کلیدی حکمت رهبر شامل هوش، خلاقیت، دانش و همچنین توانایی استفاده از این ویژگی ها در گرفتن تصمیمات خوب است. تیم وی برای مطالعه شرکت کنندگان، تصاویر موقعیت های مشکل زندگی همراه با راه حل های ممکن این موقعیت ها را به شرکت کنندگان عرضه کردند. سپس شرکت کنندگان به عیار بندی راه حل ها پرداختند. راه حل های آنها با همدیگر و با راه حل پیشنهادی متخصصان روانشناسی مقایسه گردید. یافته های آنها نشان داد که افراد دارای حکمت عمومی این حکمت را در مورد داستان ها نمایش می دهند، اما ممکن است ضرورتاً حکمت یکسانی برای خودشان بکار بگیرند یا نگیرند (استادینگر و گلوک، 2011).

وبگاه پرستاریافته های متون روانشناسی که از نظر پیش درآمدهای صفت حکمت مهم هستند شامل وجدان، کمال، خلاقیت، هوش، دانش و بصیرت و همچنین مفاهیم مورد استفاده در زمان اعمال حکمت است از قبیل قضاوت و فکر کردن به دیگران. تمامی این مفاهیم با حرفه پرستاری هم راستا است.


لینک مطالب مرتبط


 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com