ورود کاربر

فلسفه

مفاهیم پرستاری – شناخت عقل و حکمت در پرستاری

وبگاه پرستارفلاسفه کلاسیک تعریف حکم را از اوایل سال های 400 قبل از میلاد شروع کردند. همانطور که افلاطون نوشت: «حکمت آگاهی از خوبی های بین تمامی موجودات است» (تروگلیو – لاندریگان، 2002)، در حالی که ارسطو می گوید: «حکمت دانش و آگاهی از اولین علل و اصول چیزها است» (رایس، 1958). ارسطو حکمت را در پنج وضعیت ذهنی متمایز دانسته است: اپیستم (episteme) یا دانش علمی، تئورتیکز (theoretikes) یا دانش نظری مربوط به حقایق؛ تکنی (techne) یا مهارت های فنی؛ فرونسیس (phronesis) یا حکمت عملی که متولی اقدامات اخلاقی همیار با منافع عمومی است، و سوفیا (sophia) که در رابطه حقایق دستیابی به نتیجه ای عملی است (مک کی و همکاران، 2012). تمامی این پنج حالت حکمت را می توان به صورت هنر و علم پرستاری تعریف کرد. شغل پرستاری براساس دانش علمی (episteme) و عملکرد پرستاری براساس نظریه (theoretikes) است (انجمن پرستاری آمریکا، 2004). پرستار بایستی فناوری جاری را فهمیده و بکار بگیرند (techne). یکی از استانداردهای حرفه ای پرستاری اخلاقیات یا آیین حرفه ای پرستاری است، از اینرو اخلاقیات (phronesis) را در حیطه های عملکرد خود تلفیق کرده اند. در نهایت هنر حرفه پرستاری براساس چارچوب مراقبت (sophia) است.


لینک مطالب مرتبط


 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com