ورود کاربر

نظریه پرستاری

مفاهیم پرستاری – شناخت عقل و حکمت در پرستاری
نظریه در تمامی جوانب مراقبت پرستاری بکار رفته و به پرستاران شاغل در سازماندهی، درک و تجزیه و تحلیل داده های بیمار کمک می کند.

وبگاه پرستارنظریه پرستاری ساخت و تکامل دانش پرستاری را تسهیل می کند و اصولی برای پشتیبانی از عملکرد حرفه ای پرستاران فراهم می سازد. نظریه به عمل شکل می دهد و روشی برای بیان ایده های کلیدی در مورد ماهیت و ضرورت حرفه پرستاری ابراز می دارد (واکر و آوانت، 2011). نظریه پرستاری از گروهی از مفاهیم تشکیل شده و به شرح روابط بین آن ها می پردازد، بنابراین نمایانگر نگرش نظامدار به وقایع مرتبط با پرستاری است. هدف از نظریه یا تئوری توصیف، تشریح، پیش بینی و یا تجویز است (چین و کرامر، 2011؛ رید و شیرر، 2007؛ ریسیرود، 2009؛ واکر و آوانت، 2011). نظریه در تمامی جوانب مراقبت پرستاری بکار رفته و به پرستاران شاغل در سازماندهی، درک و تجزیه و تحلیل داده های بیمار کمک می کند. اساساً نظریه فراهم کننده شیوه ای سیستماتیک و یکنواخت و مستمر برای تفکر در مورد مراقبت پرستاری و به هدف هدایت فرآیند تصمیم گیری است. عملکرد بالینی مبتنی بر نظریه زمانی انجام می شود که پرستار عمدا عملکرد خود را حول نظریه خاصی ساختار دهی می کند و از آن برای هدایت مراقبت از بیمار استفاده می کند.

یکی از بزرگترین همیاری های نظریه های بزرگ ایجاد تمایز بین حرفه پرستاری و حرفه پزشکی است.

وبگاه پرستارنظریه های پرستاری دارای سطوح مختلفی هستند، این سطوح شامل فرا نظریه (metatheory)، نظریه بزرگ (grand theory) و نظریه های میانه (mid­range theories) هستند. فرا نظریه ها روی نظریه در مورد نظریه ها متمرکز هستند. این نظریه ها از طریق پرسیدن سئوالات فلسفی و متدولوژیک برای شکل دهی به پایه و بنیاد پرستاری ایجاد می شوند. نظریه های بزرگ دیدگاه وسیع تری در مورد هدف و ساختار حرفه پرستاری فراهم می سازند (پترسون و بردو، 2008؛ واکر و آوانت، 2011). یکی از بزرگترین همیاری های نظریه های بزرگ که عمدتاً بین دهه 1960 تا 1980 ایجاد شدند، کمک به پرستاری در تمایز بین حرفه پرستاری و حرفه پزشکی بود. برعکس، نظریه های میانه حاوی مجموعه ای به هم مربوط از ایده ها و متغیرها هستند، دارای حوزه کوچکتر بوده و قابل تست کردن هستند (اسمیت و لیهر، 2008؛ واکر و آوانت، 2011). این نظریه ها اختصاصی بودن و متمایز بودن مورد نیاز برای مفید بودن تحقیقات و عملکرد حرفه ای را فراهم می سازند، معمولا روی یک موضوع یا حیطه مراقبتی خاص متمرکز هستند و اغلب با تحلیل مفهوم شروع شده و به ایجاد چارچوب مفهومی بزرگتری می انجامند (اغلب سازه نامیده می شوند).


لینک مطالب مرتبط


 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com