ورود کاربر

مراقبت آسایشگاهی و مراقبت تسکینی

مفاهیم پرستاری – فقدان، سوگ، مرگ و مردنجنبش مراقبت آسایشگاهی در سال 1967 توسط دکتر سیسیلی ساندرز در لندن شروع شد. مراقبت آسایشگاهی (Hospice care) روی حمایت و مراقبت از شخص در حال مرگ و خانواده وی متمرکز است و هدفش تسهیل مرگ با احترام و آرامش است. مراقبت آسایشگاهی براساس مفاهیم کلی نگر است، روی مراقبت برای ارتقای کیفیت زندگی بجای علاج بیماری، حمایت از مددجو و خانواده در فرآیند مردن، حمایت از خانواده در طول خاکسپاری و عزاداری متمرکز است.

بررسی و شناخت نیازهای خانواده مددجو به اندازه مراقبت از مددجویی که مراقبت آسایشگاهی دریافت می کند، مهم است. معمولا وضعیت مددجو رو به وخامت است و لازم است روی مراقب وی تمرکز شود و از وی حمایت لازم و منابع مورد نیاز ارائه شود. اگر تیم مراقبت آسایشگاهی به طور منظم جلسه داشته باشند، می توانند این نیازها را شناسایی و مداخلات لازم را انجام دهند. بهرحال بررسی و شناخت و ارزشیابی مداوم برای ارائه مراقبت مناسب در وضعیت در حال تغییر مداوم مددجو لازم است (فرآیند پرستاری مددجوی مشرف به مرگ را بخوانید).

مراقبت آسایشگاهی و مراقبت تسکینی
اعضای خانواده بایستی از نزدیک در حمایت جسمی و روانی
از مددجوی در حال مرگ شرکت کنند.

اصول مراقبت آسایشگاهی را می توان در محیط های مختلف اجرا کرد و بیشتر در منزل، بیمارستان و خانه های سالمندان مرسوم است. این خدمات روی کنترل علائم و درمان درد متمرکز هستند. عموما مددجویانی صلاحیت مراقبت آسایشگاهی را دارند که پزشک با صلاحیتی مشرف به مرگ بودن آنها در طی شش ماه آینده را تایید کرده باشد. مراقبت آسایشگاهی اصولا توسط پرسنل حرفه ای و غیر حرفه ای ارائه می شود تا دامنه کاملی از خدمات لازم این مددجویان عرضه شود.

سازمان ملی مراقبت آسایشگاهی و تسکینی (2013) گزارش کرد که بیشتر از 1.5 میلیون آمریکایی سالانه به مراقبت آسایشگاهی دسترسی پیدا می کنند که تقریبا 45% تمامی مرگ ها است. برعکس عقیده عمومی، از این تعداد فقط 37 درصد سرطانی بودند. چهار تشخیص غیر سرطان اصلی در این تسهیلات شامل اعلان نشده عمدی، جنون، بیماری قلبی و بیماری های ریوی است.

سازمان بهداشت جهانی مراقبت تسکینی (Palliative care) را چنین تعریف کرده است:

مراقبت تسکینی رویکردی است که کیفیت زندگی مددجویان و خانواده آنها که با مشکلات مرتبط با بیماری تهدید کننده زندگی مواجه هستند، را از طریق پیشگیری و تسکین رنج و آلام آنها از طریق تشخیص زودرس و بررسی و شناخت دقیق و درمان درد و سایر مشکلات جسمی، روانی و معنوی؛ بهبود می بخشد. مراقبت تسکینی:

  • مفاهیم پرستاری – مرگ و مردن تسکین درد و سایر علائم آزارنده را فراهم می سازد،
  • مفاهیم پرستاری – مرگ و مردن روی زندگی تاکید کرده و مرگ را فرآیندی نرمال می شمرد،
  • مفاهیم پرستاری – مرگ و مردن نه به قصد تسریع و نه عقب انداختن مرگ انجام می شود،
  • مفاهیم پرستاری – مرگ و مردن جنبه های روانی و معنوی مراقبت را تلفیق می کند،
  • مفاهیم پرستاری – مرگ و مردن سیستم حمایتی فراهم می کند که به مددجو کمک شود تا سر حد امکان تا زمان مرگ فعال زندگی کند،
  • مفاهیم پرستاری – مرگ و مردن از رویکرد تیمی برای لحاظ مشکلات مددجو و خانواده وی استفاده می کند، از جمله مشاوره سوگواری،
  • مفاهیم پرستاری – مرگ و مردن کیفیت زندگی مددجو را ارتقاء بخشیده و ممکن است تاثیر مثبتی روی دوره بیماری وی داشته باشد،
  • مفاهیم پرستاری – مرگ و مردن از آغاز دوره هر بیماری، همراه با سایر درمان ها که به قصد گسترش عمر انجام می شوند از قبیل شیمی درمانی یا پرتو درمانی، قابل اجرا است و شامل بررسی های مورد نیاز برای درک بهتر و درمان بهتر عوارض بالینی آزارنده بیماری برای مددجو است.

مراقبت تسکینی موجب تسهیل سنت های مذهبی، معنوی و فرهنگی یا آیین های مرسوم طبق میل بیمار و خانواده وی می شود، بخصوص در موقع مرگ و پس از آن (پروژه توافقی ملی کیفیت مراقبت تسکینی، 2013،ص30). تفاوت این مراقبت با مراقبت آسایشگاهی در این است که ضرورتا نیاز نیست مددجو مشرف به مرگ باشد، اما در هر دو می توان مراقبت پایان زندگی (end-of-life care) عرضه داشت؛ که مراقبت های لازم در طی هفته نهایی قبل از مرگ است (برای مطالعه بیشتر در مورد مراقبت تسکین به آکادمی مراقبت تسکینی پرستار و بیماری هایی که به مراقبت تسکینی نیاز دارند، مراجعه کنید).

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com