ورود کاربر

تعاریف و نشانه های مرگ

مفاهیم پرستاری – فقدان، سوگ، مرگ و مردننشانه های بالینی سنتی مرگ شامل قطع نبض اپیکال، تنفس و فشار خون بود که به آن مرگ قلب – ریه (heart-lung death) نیز اطلاق می شد. هرچند با معرفی راه های مصنوعی حفظ تنفس و گردش خون، تشخیص مرگ مشکل شد. در سال 1968، مجمع جهانی پزشکی (World Medical Assembly) دستورالعمل زیر را برای نشانه های مرگ برای پزشکان تعیین کرد (گیلدر، 1968):

  • bullet فقدان کامل پاسخ به تحریک خارجی
  • bullet فقدان حرکت عضلانی بخصوص تنفس
  • bullet فقدان رفلکس
  • bullet انسفالوگرام تخت (فقدان امواج مغزی در نوار مغز)

در مواردی که بیمار تحت حمایت مصنوعی است، فقدان امواج مغزی برای حداقل 24 ساعت نشانگر مرگ است. در این زمان است که پزشک می تواند مرگ را اعلان کند و تنها پس از اعلان رسمی مرگ می تواند سیستم حمایت زندگی بیمار را خاموش کند.

یکی دیگر از تعاریف مرگ مغزی (cerebral death) یا مرگ بالای مغزی (higher brain death) است، و زمانی رخ می دهد که مرکز کنترل بالایی مغز یعنی قشر مغزی به طور غیرقابل برگشت تخریب شده باشد. در این حالت یک سندرم بالینی وجود دارد که مشخصه آن فقدان دائمی عملکرد مغز و ساقه مغز وجود دارد و توسط فقدان پاسخگویی به محرک های خارجی، فقدان رفلکس های سفالیک و آپنه مشخص می شود. نوار قلب ایزوالکتریک برای حداقل 30 دقیقه در غیاب هیپوترمی و مسمومیت با مواد سرکوب کننده سیستم اعصاب مرکزی از این تشخیص حمایت می کند (فرهنگ لغت استدمن برای متخصصان بهداشتی و پرستاران، 2012). کسانی که از این تعریف مرگ حمایت می کنند معتقدند که قشر مغز که ظرفیت تفکر و اعمال و حرکات ارادی را بعهده دارد، فرد را تشکیل می دهد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com