ورود کاربر

مراحل سوگواری

مفاهیم پرستاری – فقدان، سوگ، مرگ و مردنصاحبنظران زیادی به دسته بندی مراحل سوگواری پرداخته اند، شاید شناخته ترین دسته بندی مربوط به کوبلر-راس (1969) باشد که پنج مرحله را برای سوگ در نظر گرفت: انکار، عصبانیت، چانه زنی، افسردگی، پذیرش (جدول1). اینگل (1964) شش مرحله برای سوگ بیان کرد: شوک و ناباوری، آگاه شدن، بازگشت، رفع سوگ، ایده آل سازی و برآیند (جدول 2). ساندرز (1998) پنج مرحله برای عزاداری بیان کرده است: شوک، آگاه شدن از فقدان، محافظه کاری / کناره گیری، ترمیم، بازسازی (جدول 3).

مارتوچیو (1985) پنج خوشه برای سوگ تعریف کرد (شوک و ناباوری، آرزو و اعتراض، دلتنگی و اضطراب، بی سازمانی و نا امیدی، شناخت سوگواری، سازماندهی مجدد و تجدید قوا) و ادعا نمود که راه منفرد صحیح یا جدول زمانی صحیحی وجود ندارد که بتوان پیشرفت فرآیند سوگ را مرحله بندی کرد. اینکه شخصی بتواند سوگ را به طور سالم طی کند و چگونگی دستیابی به آن به ساختار تکاملی و شخصی وی بستگی دارد. به علاوه، افراد به یک سوگ و فقدان به اشکال مختلفی پاسخ می دهند که نمی توان انتظار داشته که از الگو یا برنامه یکسانی تبعیت کرده و سوگ خود را برطرف کنند، حتی در حالی که از همدیگر حمایت می کنند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com