ورود کاربر

ماهیت پویای فرآیند پرستاری

تفکر نقادانه در پرستاریگرچه مراحل فرآیند پرستاری در اینجا به صورت جداگانه بحث شدند، نه تنها در عمل این مراحل مجزا نیستند، بلکه همیشه به صورت سلسله مراتبی و پشت سر هم انجام نمی شوند. فرآیند پرستاری (شکل) یک فرآیند پویا است، بدین معنی که پرستاران به طور مداوم در حال حرکت از یک فاز به فاز دیگر فرآیند هستند و سپس دوباره از اول شروع می کنند. اغلب پرستار دو یا چند فاز را با هم انجام می دهد و سپس دوباره فرآیند را از سر می گیرد. برای نمونه در حالیکه مشغول تعویض پانسمان بیمار است (مداخله)، همزمان زخم را از نظر علائم و نشانه های عفونت مشاهده (بررسی و شناخت) می کند، در حالی که از بیمار در مورد اندازه درد و اینکه آیا درد در اثر اقدامات انجام شده تسکین یافته است (ارزشیابی) سئوال می کند.

ماهیت فرآیند پرستاری چیست
فرآیند پرستاری یک ابزار پویا و غیر خطی
برای تفکر نقادانه در مورد پاسخ های انسانی

حالا که فرآیند پرستاریبحث شد، به موضوع اولیه مطلب می پردازیم. مشکل خواندن درس برای امتحان پاتوفیزیولوژی یا رفتن به کنسرت باند مورد علاقه بود. داده ها، هم عینی (برنامه امتحان و کنسرت، فاصله ای که باید رانندگی می شد، درصد نمره فاینال، هزینه بلیط) و هم ذهنی (میل بلند مدت به دیدن باند مورد علاقه) جمع آوری شد. انتخاب انجام شد و اجرا شد و ارزشیابی اجرای انتخاب بعمل آمد، زمانیکه نمره امتحان دریافت شد. مشکل گشایی یا حل مسئله (Problem solving) چیزی است که انسان ها هر روزه انجام می دهند. استفاده از فرآیند پرستاری به سادگی فراهم کردن یک چارچوب بیمار محور در اختیار پرستاران حرفه ای است که با آن مشکلات بالینی بیماران را حل کنند.

یک نمونه از بکارگیری فرآیند پرستاری در موقعیت بالینی اولویت بالا در کادر 7 ارائه شده است. این مطالعه موردی نشان می دهد که چگونه استفاده از فرآیند پرستاری عادی می شود که پرستار مجرب به طور سیال و اتوماتیک از مراحل مختلف آن عبور می کند. گرچه هیچ پرستار مسئولی ابتدا به نوشتن و تدوین طرح مراقبتی برای تشخیص پرستاری «تخلیه ناموثر راه های هوایی» نمی پردازد و بعد مشکل بیمار را رفع کند. بایستی متوجه باشید که فرایند پرستاری در واقع برای موقعیت های اولویت بالا مثل تنگی نفس ناشی از تخلیه ناموثر راه هوایی و موقعیت های عادی که مشکل در طول زمان تاثیر می کند، تفاوتی ندارد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com