ورود کاربر

سوگ، داغداری و عزاداری

مفاهیم پرستاری – فقدان، سوگ، مرگ و مردنسوگ (Grief) یک پاسخ کامل به تجربه عاطفی مرتبط با فقدان است. سوگ به صورت فکر، احساس و رفتار ظاهر می شود و با زجر یا غم شدید همراه است. داغداری (Bereavement) پاسخ ذهنی تجربه شده توسط کسانی است که عزیزی را از دست می دهند. عزاداری (Mourning) فرآیند رفتاری است که در طی آن داغداری برطرف شده یا تغییر می کند و اغلب تحت تاثیر فرهنگ، اعتقادات معنوی و مذهبی و سنت های شخص است. سوگ و عزاداری نه تنها توسط شخصی که با مرگ عزیزش مواجه است، بلکه توسط شخصی که انواع دیگر فقدان را تجربه می کند، تجربه می شود. عزاداری به شخص این امکان را می دهد که با فقدان خود به تدریج سازگار شده و آن را به عنوان بخشی از واقعیت بپذیرد. عزاداری یک فرآیند اجتماعی است؛ بهتر است که با دیگران به اشتراک گذاشته شده و به کمک دیگران مرتفع شود.

عبور از مرحله سوگ مهم است زیرا دارای اثرات مخربی برای سلامتی است. از علائمی که ممکن است با سوگ همراه باشد می توان به اضطراب، افسردگی، کاهش وزن، مشکلات بلع، استفراغ، خستگی، سردرد، سرگیجه، غش، تاری دید، راش های پوستی، مشکلات قاعدگی، طپش قلب، درد قفسه سینه و تنگی نفس اشاره کرد. شخص سوگوار و عزادار ممکن است تغییرات میل جنسی (لیبیدو)، تمرکز، الگوی خواب، الگوی خوردن، فعالیت و ارتباط را تجربه کند.

گرچه عزاداری می تواند تهدیدی برای سلامتی باشد، راه حل مثبتی است برای فرآیند سوگواری که فرد را با بینش، ارزش ها، چالش ها، مجراها و حساسیتی جدید سرشار می کند. از نظر عده ای درد فقدان تا آخر عمرشان باقی می ماند، هرچند کاهش می یابد.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com