ورود کاربر

اعتماد به نفس

مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود

وبگاه پرستاراعتماد به نفس (Self-esteem) قضاوت شخص در مورد ارزش خود است، که استانداردها و عملکرد شخص در مقایسه با استانداردهای دیگران و خود ایده آرمانی وی است. اگر اعتماد به نفس شخص با خود آرمانی وی منطبق نباشد، نتیجه اش پایین بودن اعتماد به نفس است.

وبگاه پرستاراعتماد به نفس دو نوع است: همگانی یا فراگیر و خاص یا ویژه. اعتماد به نفس فراگیر (Global self-esteem) نشانگر مقداری است که شخص خودش را به عنوان یک کل دوست دارد. اعتماد به نفس ویژه (Specific self-esteem) میزان رضایت و تایید شخص از بخشی از خود است. اعتماد به نفس فراگیر تحت تاثیر اعتماد به نفس ویژه است. برای مثال، اگر مردی ظاهر خودش را بپسندد، ظاهر وی قوی به نظر خواهد رسید و روی اعتماد به نفس فراگیر وی تاثیر می گذارد. برعکس اگر مردی ارزش کمی به مهارت های آشپزی خود قائل باشد، چه خوب آشپزی کند یا بد، تاثیر اندکی بر اعتماد به نفس فراگیر وی خواهد گذاشت.

وبگاه پرستاراعتماد به نفس از خود و دیگران مشتق می شود. در نوزادی، اعتماد به نفس به ارزشیابی و پذیرش مراقب بستگی دارد. در ادامه زندگی و دوران بچگی، اعتماد به نفس تحت تاثیر رقابت با دیگران است. شخصی که در بزرگسالی اعتماد به نفس بالایی دارد، دارای احساس مهم بودن، صلاحیت و قابلیت، توانایی سازگاری با زندگی، کنترل بر تقدیر خویش است.

وبگاه پرستاربنیاد و پایه های اعتماد به نفس در طی تجارب اولیه زندگی شکل می گیرد که معمولا در درون ساختار خانواده پی ریزی می شود. هرچند، سطح کلی اعتماد به نفس یک فرد بزرگسال ممکن است روز به روز و لحظه به لحظه فرق کند. استرس شدید – مثل استرس ناشی از بیماری یا بیکاری بلند مدت – می تواند بطور اساسی اعتماد به نفس شخص را کاهش دهد. در مراقبت بهداشتی، افرادی که تصور می کنند اجتماع به شرایط و بیماری آنها به طور منفی می نگرند ممکن است اعتماد به نفس پایین داشته باشند. انسان بیشتر روی جوانب منفی متمرکز می شود و کمتر وقت روی جنبه های مثبت خود صرف می کند. شناخت نکات قوت و نکات ضعف به صورت همزمان اهمیت دارد.

منبع:

Audrey B., Snyder S., Frandsen G. (2016), Kozier & Erb’s fundamentals of nursing: concepts, practice, and process, 10th Edition, Pearson Education, New Jersey.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com