ورود کاربر

برآورده کردن نیازهای جسمی مددجوی در حال مرگ

مفاهیم پرستاری – فقدان، سوگ، مرگ و مردننیازهای فیزیولوژیک افرادی که در حال مردن هستند در رابطه با کند شدن فرآیندهای بدن و عدم تعادل هموستاتیک است. مداخلات شامل فراهم کردن اقدامات بهداشت فردی، کنترل درد، تسکین مشکلات تنفسی، کمک در حرکت، تغذیه، هیدراسیون، دفع و فراهم کردن اقدامات مربوط به تغییرات حواس است.

درمان و کنترل درد در این مددجویان حیاتی است تا کیفیت زندگی آنها حفظ شده و بتوانند فعالیت های روزمره خود از جمله خوردن، تحرک و خواب را انجام دهند (مراقبت تسکینی را بخوانید). داروهای زیادی برای استفاده در بیماران ترمینال وجود دارد: مورفین، هروئین، متادون و الکل. معمولا مراقب اولیه در مورد دوز دارو تصمیم می گیرد، اما نظر مددجو بایستی لحاظ شود؛ این مددجو است که شدت درد، آستانه تحمل و زمان های تغییر شدت درد را می داند. از آنجایی که مراقب اولیه دامنه دوز دارو را تعیین میکند، پرستار از قضاوت بالینی خود برای تعیین دوز دارو استفاده می کند و دفعات آن را برحسب کنترل درد بیمار تعیین می کند. بخاطر کاهش جریان خون، اگر مسکن را نتوان به صورت خوراکی تجویز کرد، می توان به صورت موضعی یا تزریق وریدی، زیر زبانی یا مقعدی تجویز کرد. مددجویی که تحت درمان با مسکن های مخدر است به اقداماتی برای رفع یبوست ناشی از مخدرها نیاز دارد.

اعضای خانواده بایستی تشویق شوند که در مراقبت جسمی مددجوی مشرف مرگ شرکت کننده و به حمام کردن، صحبت کردن یا خواندن چیزی بپردازند در حالیکه دست های مددجو را گرفته اند. هرچند پرستار نبایستی از اعضای خانواده توقع داشته باشد که در امر مراقبت مشارکت کنند. فرد در حال مرگ و خانواده وی به حریم خصوصی نیاز دارند و پرستار بایستی حریم را برایشان فراهم کند و نیازهای جسمی و عاطفی صمیمی آنها را برآورده سازد. عده ای از اطرافیان و اعضای خانواده ممکن است قادر نباشند با بیمار در حال مرگ بمانند، پرستار بایستی مکانی برای اقامت آنها فراهم سازد و مراقبت از آنها نیز بعهده پرستار است. این یک فرآیند دردناک است، پرستار بایستی آمادگی داشته باشد تا تجربه آرامش بخش و مناسبی برای بیمار و خانواده وی فراهم سازد (فرآیند پرستاری بیمار مشرف مرگ).

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com