ورود کاربر

تقویت اعتماد به نفس بچه ها

مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود
  • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود بچه ها اعتماد به نفس قوی خواهند داشت، اگر پنج نگرش پایه در آنها ایجاد و کامل شود: (1) امنیت و اطمینان، (2) هویت، (3) تعلق، (4) هدف، (5) قابلیت فردی.
  • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود امنیت و اعتماد در اوایل زندگی نوزادی شکل می گیرد. نوزاد بایستی یاد بگیرد که می تواند برای رفع نیازهای فوری خود به والدین خود تکیه کند و این تکیه گاه همیشه وجود دارد. اعتماد و امنیت در بچه های بزرگتر تقویت می شود اگر بالغین با آنها وقت بگذرانند، به آنها گوش دهند، بازی کنند یا بخوانند، یا فقط نزد آنها باشند. هم تماس عاطفی و هم جسمی از قبیل بغل کردن می تواند گرمی محبت و مراقبت را انتقال دهد.
  • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود هویت زمانی شکل می گیرد و تکامل می یابد که به بچه ها اجازه داده شود دنیای اطراف خود را آزمایش و تجربه کنند و به شیوه ای منحصر به فرد دنیای خود را ابراز کنند. بایستی به بچه ها فرصتی دارد که بدانند که هستند، برای مثال یک بچه پیش دبستانی دوست دارد خودش لباس بپوشد و انتخاب کند. خردسال سعی می کند رنگ و فرم جدیدی به موهایش بدهد، بعضی ممکن است خلاف میل والدین باشد، در یک مرحله تکاملی حیاتی هستند).
مفاهیم پرستاری - تصویر از بدن
بررسی سبک های مختلف ظاهر یک گام نرمال و سالم در تکامل هویت بچه خردسال است
  • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود تعلق داشتن برای همه انسان ها اهمیت حیاتی دارد، داشتن این احساس که اعضای دیگر شبکه اجتماعی افراد بچه به وی اهمیت می دهند، می خواهند که با آنها باشد، از همیاری وی سود می برند، برای داشتن اعتماد به نفس سالم ضروری است. بچه ها از طریق شرکت در فعالیت ها، تشویق و تمجید شدن بخاطر تلاش ها و دستاوردهایشان، ارزش قائل شدن والدین، برادر و خواهرها، سایر بالغین و مراقبین برای وی؛ احساس تعلق پیدا می کنند. همچنین بچه بایستی بشنود که خودش برای والدین مهم است و ارزش دارد، به همین شکل که هست.
  • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود هدف و تعلق داشتن رابطه نزدیکی دارند. بچه ها به فرصتی برای مشارکت در خانواده و جامعه خود نیاز دارند تا متوجه بشوند که با توجه به نکات قوت و مهارت های آنها، در چه حیطه ای می توانند همیاری کنند.
  • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود صلاحیت و قابلیت فردی با شناخت بچه از مهارت های خود و بهبود این مهارت ها شکل می گیرد. بچه ها با مواجهه با مسائل و حل آنها، مقابله با چالش ها، بسط تفکر و انجام بیشتر از توان خود، توانایی ها و قابلیت خود را توسعه می دهند. بالغین بایستی در این مسیر حامی بچه ها بوده، آنها را هدایت کرده و کمک متناسب در اختیار آنها قرار دهند و به اعمال آنها بازخورد سازنده بدهند. هراس یا عدم اطمینان زیادی می تواند منجر به تمام نکردن کارها، اجتناب، دروغ، خشم و سایر رفتارهای ضد اجتماعی شود. اگر بالغین به بچه ها کمک کنند به اهداف خود دست یابند، بچه به احتمال بیشتی حس توانایی و قابلیت شخصی و استقلال پیدا می کند.
  • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود عناصر کلیدی کمک به بچه ها برای کسب اعتماد به نفس بالا عبارتند از: دوست داشتن، پذیرش، قاطع بودن، استمرار و یکنواختی، تدوین توقعات منطقی. این کیفیت ها به بچه دنیایی ایمن، دوست داشتنی، حمایتی و قابل پیش بینی می دهد که در آن دنیا زندگی کند.
منبع:

Audrey B., Snyder S., Frandsen G. (2016), Kozier & Erb’s fundamentals of nursing: concepts, practice, and process, 10th Edition, Pearson Education, New Jersey.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com