ورود کاربر

فرآیند پرستاری - اجرا

مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود

وبگاه پرستارمداخلات و مراقبت های پرستاری برای بهبود یا پیشبرد مفهوم از خود مثبت شامل کمک به مددجو در شناخت نکات قوت خویش است. به علاوه، در مددجویانی که دچار اختلال مفهوم از خود هستند، پرستاران بایستی رابطه درمانی با مددجو برقرار کرده و به وی در ارزیابی خودشان و ایجاد تغییرات رفتاری مورد نیاز کمک کنند.

شناخت نکات قوت مددجو

وبگاه پرستارانسان مشکلات و ضعف های خود را خیلی ساده تر از دارایی ها و نکات قوت خود درک می کند. افراد دچار اعتماد به نفس پایین بیشتر روی محدودیت های خود متمرکز هستند و کمتر از اندک نکات قوت خود آگاه بوده و بسیاری از مشکلات خود را می شناسند. زمانی که مددجو در شناخت دارایی ها و نکات قوت شخصیتی خویش مشکل دارد، پرستار دستورالعمل یا چارچوبی برایش فراهم میکند تا نکات قوت شخصی خویش را بشناسد.

پرستاران می توانند راهبردهای خاص زیر را برای تقویت این نکات قوت بکار بگیرند:
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود ابراز تفکر مثبت بجای نفی خود
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود توجه به نکات قوت مددجو و تقویت کلامی آنها
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود تشویق مددجو به تدوین اهداف قابل دستیابی
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود ذکر اهدافی که به آنها دست یافته است
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود ارائه بازخورد صادقانه و مثبت

ارتقای اعتماد به نفس

وبگاه پرستارپرستار باید به مددجویی که دچار اختلال مفهوم از خود یا اعتماد به نفس شده است از طریق برقراری رابطه درمانی کمک کند. برای اینکار پرستار بایستی دارای خود آگاهی و مهارت های اثربخش برقراری ارتباط باشد. تکنیک های پرستاری زیر ممکن است در تجزیه و تحلیل مشکل بیمار و بهبود اعتماد به نفس وی کمک کند:

 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود تشویق مددجو به ارزیابی موقعیت و ابراز احساسات خود
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود تشویق مددجو به پرسیدن سئوالات خود
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود ارائه اطلاعات صحیح
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود آگاه شدن از آشفتگی، عدم تناسب یا غیر واقع بینانه بودن استانداردها و برچسب های غلط در سخنان بیمار
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود کاوش کیفیت های مثبت و نکات قوت مددجو
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود تشویق مددجو به ابراز بیشتر خود ارزیابی مثبت تا خود ارزشیابی منفی
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود اجتناب از انتقاد
 • مفاهیم پرستاری – مفهوم از خود آموزش مددجو برای جایگزین کردن صحبت های منفی مثل جایگزینی «من دیگر نمی توانم تا فروشگاه بروم» با گفته مثبت «من هر روز صبح به اندازه یک ساختمان بیشتر راه می روم». حرف زدن منفی موجب تقویت مفهوم از خود منفی می شود.

وبگاه پرستارراهبردهای خاص مورد استفاده با توجه به سن مددجو می تواند متفاوت باشد.

منبع:

Audrey B., Snyder S., Frandsen G. (2016), Kozier & Erb’s fundamentals of nursing: concepts, practice, and process, 10th Edition, Pearson Education, New Jersey.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com