ورود کاربر

هورمون های داخل شیر مادر؟

نوشته: ملیسا کوتلن ناگین (Melissa Kotlen Nagin) – بروز رسانی شده در تاریخ 13 آوریل 2016

تعریف:

این هورمون ها همیشه در داخل شیر پستان وجود دارند و بسیاری از آنها فعالیت طبیعی خود را حفظ می کنند اما سطح هورمون ها با گذر زمان تغییر می کند.

در اینجا هورمون های اولیه اصلی معرفی می شوند:

  • هورمون محرک تیروئید (Thyroid Stimulating Hormone): بچه ها را از کمبود فعالیت تیروئید محافظت می کند.
  • پروستاگلاندین ها (Prostaglandins): در حرکت غذا از میان مجاری گوارشی نقش دارد، به حرکات دودی روده کمک می کند، و لایه پوششی محافظ معده و روده را از التهاب و مرگ بافت های مهم حفظ می کند.
  • کورتیزول (Cortisol): کورتیزول به رشد پانکراس نوزاد کمک کرده و انتقال مایعات و نمک به مجاری گوارشی نوزاد را کنترل می کند.
  • فاکتور رشد جلدی (Epidermal Growth Factor): ماده اصلی پیشبرد رشد نوزاد است که در شیر مادر وجود دارد.

فاکتور رشد جلدی (EFG) مهم است زیرا بافت های خاصی را می سازد و تشکیل DNA را در مجاری گوارشی تقویت می کند. تحقیقات نشان داده است که این هورمون همچنین به سرعت بخشی به بهبود آسیب ها و جراحات بافت پوشاننده قرنیه کمک می کند. سایر نتایج مهم وجود EFG کمک به سلول های لایه پوششی روده کوچک است که بالغ شوند و افزایش لاکتاز (آنزیمی که آب میوه ها را هضم می کند که شکسته شدن قند لاکتوز را سرعت می بخشد، لاکتوز یک کربوهیدرات اصلی در شیر است و به گلوکز شکسته می شود (قندی که برای تولید انرژی ضروری است) و گالاکتوز شکسته می وشد، که یک فعالیت ساده قندها است و شبکه انتقال کلسیم را حمایت می کند.

منبع:

McCleary MJ. "Epidermal Growth Factor: An Important Constituent of Human Milk." Journal of Human Lactation, 7(3) 123-128. 1991.

Lawrence RA. Breastfeeding: A Guide for the Medical Profession. Mosby 1999.

لقاح، حاملگی، زایمان، شیردهی و نوزادی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com