ورود کاربر

سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما

سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما

بیشترین توقعات والدین از سال اول زندگی بچه خود

بعد از تحمل نه ماه حاملگی و یک زایمان دردناک، حالا شما رسما یک والد هستید. تبریک عرض می کنم و ورود شما به پر چالش ترین و جالب ترین سال های عمرتان را تبریک می گویم. می توانید از برترین ها و ماندگارترین لحظات سال اول رشد بچه خود لذت ببرید و گرفتن تصاویر و ویدیو، این لحظات را ماندگار کنید.


اولین لبخند نوزاد

اولین لبخند نوزاد به چه معنی است؟ چه کسی فکر می کرد که «خوابیدن مثل یک بچه» به معنی بیدار شدن مکرر در طول شب است. دقیقا زمانی که خسته شده اید و قرار است از بی خوابی و خستگی کنترل خود را از دست بدهید، متوجه می شوید که بچه شما نیز یک فرد منحصر به فرد است. بچه ها در حدود 2 ماهگی به شما لبخند می زنند و صداهایی از خود در می آورند که شما را به وجد می آورد. حتی وقتی در اتاق حرکت می کنید، بچه 2 ماهه با چشمانش شما را دنبال می کند. می توانید ادعا کنید که صورت شما را می شناسد و از دیدن شما لذت می برد و خوشحال می شود.

سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما


سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما

اولین خنده نوزاد

اولین خنده نوزاد در چه سنی است؟ بچه در سن 4 ماهگی شروع به خندیدن معنی دار می کند. همچنین توان گذاشتن انگشت و مشت خود در دهان را پیدا می کند و از اینرو شروع به مکیدن انگشت شست یا مشت دست خود می کند که رفتاری خود آرام کننده است. همچنین تکامل عصبی بچه بهتر می شود و حرکات تکانشی و غیر ارادی دست و پاها از بین می رود. خنده های وی مسری است و شما را نیز به خنده و خوشحالی وادار می کند و به یک بچه خنده روی 4 ماهه تبدیل می شود.


خوابیدن کل شب

آیا بچه باید شب از خواب بیدار شود؟ بچه در سن 5 تا 6 ماهگی به بلوغ مغزی می رسد که قادر می شود کل شب را بخوابد. شما دوباره در این زمان به زندگی عادی بر میگردید. به علاوه، یک برنامه چرت روزانه منظم برای بچه ترتیب بدهید. حالا وقت استراحت شما است.

سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما


سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما

اولین نشستن بچه

بچه در سنی برای اولین بار می نشیند؟ عمودی نشستن بچه در سن 6 ماهگی لازم است. حالا دیگر نگاه کردن به سقف در حالت طاقباز کافی است و بچه باید عمودی بنشیند و چشم انداز جهان و اشیاء را بهتر ببیند. هماهنگی دست – چشم – دهان به بچه امکان یادگیری در مورد اشیا را از طریق لمس و گذاشتن در دهان می دهد. همه چیز را در دهان خود می کند. بچه ها در سن 6 تا 8 ماهگی یاد می گیرند که مستقل بنشیند.


اولین خزیدن و سینه خیز بچه

در چه سنی بچه شروع به خزیدن می کند؟ در طی 4 تا 6 هفته بعد از نشستن بچه، به هر جایی می خزد. میل به خزیدن بچه زیاد می شود، اما یک چالش روانی برای بچه ها است. عیبی ندارد که من از تو دور بشم و کمی سینه خیز بروم، ولی هرگز تو نباید از من دور بشوی زیرا دچار اضطراب جدایی می شوم. حتما لازم نیست که بچه چهار دست و پا بخزد، بعضی از بچه ها روی شکم و سینه می خزند. ایمنی بچه در این زمان بسیار مهم است. بچه ها در این زمان بیش از حد در یافتن اشیای گم شده و مدفون شده در زیر مبل و فرش و وسایل دیگر خبره هستند، پس مواظب اشیایی که ممکن است به گلوی بچه بپرد و خفگی ایجاد کند، باشید.

سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما


سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما

اولین بای بای کردن بچه

یاد گرفتن زبان یکی از عناصر حیاتی دوره تکاملی بچه است. اداهای تصادفی و صداهای نامفهوم به تدریج و طی تکرار به صداهای معنادار تبدیل می شوند. بسیاری از صداهای بچه بی معنی است اما به تدریج معنی پیدا می کند مثلا ماماما کردن های بچه به تدریج به مامان تبدیل می شود یا بابابا کردن ها به بابا تبدیل می شود. به همین طریق تکان دادن دست ها به یک عادت خداحافظی در زمان ترک والدین تبدیل می شود که حدود 6-7 ماهگی ظاهر می شود.


با دست غذا خوردن

بچه در چه سنی می تواند با دستش غذا بخورد؟ در سن 9 ماهگی بیشتر بچه می توانند کوچکترین اشیا را با دست برداند و فورا در دهان خود بگذارند. بایستی مواظب ایمنی بچه بد. هرچند این توانایی برداشتن اشیا راهی است برای تکامل عصبی بچه و آمادگی یادگرفتن جویدن غذا. هرچند در اوایل قوه جاذبه به توان بچه چربیده و مقداری از غذا می ریزد اما از دید بچه امری بسیار حیرت آور است و برای تجربه خودش هم کمی به نیروی جاذبه کمک می کند.

سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما


سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما

ایستادن بچه

بچه ها در چه سنی باید بایستند؟ عموما بچه ها از سنین 9 ماهگی تا 16 ماهگی ایستادن مستقل را فرا می گیرند. هرچند تسلط بر این مهارت چندین هفته افتادن و گریه کردن به همراه دارد. بعد از یادگرفتن ایستادن، بچه با هیجان فراوان دست اشیایی مثل راحتی توی اتاق گرفته و اطراف خانه می خزند و بایستی مواظب ایمنی بچه بود.


اولین گام برداشتن بچه

بچه در سنی می تواند راه برود؟ آخرین مرحله از فرآیند راه رفتن بچه بیشتر روانشناختی است تا جسمی. بسیاری از بچه ها با کمترین توجهی به انگشت والد خود که در دست دارد، دور اتاق می گردد. بعضی از بچه ها می ترسند و بایستی به تدریج راه رفتن مستقل را به آنها آموخت.

سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما


سنگ بنای رشد بچه: شرح تصویری سال اول زندگی بچه شما

ادای کلمات

چه موقع بچه اولین کلمات را به زبان می آورد؟ زمانی که بچه به اولین سال تولد خود نزدیک می شود، عموماً می تواند چندین کلمه پایه را بیان کند. مثلا اسم خودش را می شناسد، می تواند نه بگوید، به اشیای آشنا اشاره کرده و با نام بردن آنها با انگشت خود نشان میدهد. می توانید از چشمانشان بفهمید که وقتی می گویند ماما واقعا منظورشان مادر است و وقتی بابا می گویند واقعا منظورشان بابا است. حالا بچه نوزاد شما بزرگ شده است. دستمریزاد.

</div

لقاح، حاملگی، زایمان، شیردهی و نوزادی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com