ورود کاربر

اشتباهاتی که از تازه والدین ها سر می زند

اشتباهات تازه والدها در مراقبت از نوزادان

اشتباهات والدین جدید

والد جدید بودن و اضافه شدن یک فرزند به جمع خانواده می تواند اعصاب خورد کن باشد. همیشه نگران این هستید که همه چیز به خوبی و درست انجام شود. اما می دانید هرگز نمی توان همه چیز را درست و عالی انجام داد! بیشتر والدین اشتباهاتی دارند. اما اشتباهاتی وجود دارد که قابل پیشگیری هستند اگر والدین از آنها مطلع باشند. مطالب زیر اشتباهات رایج کسانی که تازه بچه دار شده اند را بحث می کند و پیشنهاداتی برای پیشگیری از آنها ارائه می کند.


اشتباه شماره 1: هراسان شدن در مورد همه چیز و همه کس

بسیاری از تازه والدها در مورد هر اتفاقی که برای نوزاد می افتد دچار سردرگمی و هراسان می شوند از قبیل استفراغ کردن نوزاد، گریه کردن نوزاد یا حتی حرکات روده نوزاد. آنها همیشه نگران این مسئله هستند که آیا نوزاد آنها به اندازه کافی می خورد یا چرا روده اش کم یا زیاد کار می کند، چرا بالا می آورد، چرا گریه می کند. بخاطر داشته باشید که بچه های نوزاد خیلی قوی تر از چیزی هستند که ما تصور می کنیم. مسائل اصلی که رخ می دهد را با متخصص کودکان یا پرستار خود در میان بگذارید اما برای چیزهای کوچک خیلی هراسان نشوید و بگذارید روند طبیعی رشد و نمو بچه طی شود.

اشتباهات تازه والدها در مراقبت از نوزادان


اشتباهات تازه والدها در مراقبت از نوزادان

اشتباه شماره 2: اجازه دهید نوزاد با صدای بلند و از ته دل گریه کند

زمانی که نوزاد گریه میکند، طبیعی است که والدین واکنش نشان داده و بخواهند گریه وی را متوقف کنند. پدر و مادر احساس می کنند که مشکلی وجود دارد که بچه گریه می کند و می خواهند آن را رفع کنند. اما گریه کردن بخشی از ذات و ماهیت نوزاد و بچه بودن است. بچه ممکن است کاملا خوب و بدون مشکل باشد و گریه کند: بخوبی تغذیه شده و سیر باشد، کهنه وی خشک و تمیز باشد، استراحت کامل کرده باشد ولی هنوز گریه کند. اغلب بهتر است بگذارید در این مواقع بچه از ته دل گریه کند و جیغ بزند. هرچند اگر بچه نوزاد شما بیشتر از یک ساعت گریه کرد، یا گریه وی با تب، راش، استفراغ مقاوم همراه بود بایستی به متخصص کودکان یا پرستار کودکان مراجعه کنید.


اشتباه شماره 3: بیدار کردن بچه از خواب برای تغذیه و شیر دادن

آیا والدین باید نوزاد را برای تغذیه و شیردهی از خواب بیدار کنند؟ آیا مادر باید برای شیر دادن به بچه او را بیدار کند؟ اگر بچه خوابیده است، هم برای بچه و هم مادر خوب است، بگذارید بخوابند. بچه را می توان صبح تغذیه کرد و شیر مادر داد. اگر بچه گرسنه باشد، خودش از خواب بیدار می شود.

اشتباهات تازه والدها در مراقبت از نوزادان


اشتباهات تازه والدها در مراقبت از نوزادان

اشتباه شماره 4: اشتباه گرفتن بالا آوردن با استفراغ

بین بالا آوردن و استفراغ بچه تفاوت وجود دارد. بالا رفتن به صورت پرتابه ای بوده و عموما به آرامی از دهان بچه به سادگی بیرون می ریزد و اغلب با یک آروغ همراه است. این عمل نگران کننده نیست و یک روند طبیعی است. استفراغ با قدرت بیشتر و جهندگی بیشتر همراه است، بطور مکرر رخ می دهد و بچه ممکن است چندین بار پشت سر هم اوغ بزند در حالیکه بالا آوردن فقط یکبار است و بچه بعد از بالا آوردن احساس بدی ندارد. اگر بچه دارای ویروسی در مجاری گوارشی خود باشد هر 30 تا 45 دقیقه یکبار استفراغ می کند و بایستی با متخصص تماس گرفت. بالا آوردن معمولا اندکی بعد از تغذیه بچه رخ می دهد، بخصوص اگر بچه آروغ نزده باشد.


اشتباه شماره 5: نگران تب نوزاد نبودن

اگر نوزاد شما سه ماهه یا کمتر است و دارای تب بالای 100.4 درجه فارنهایت به صورت مقعدی است یا تب بالاتر دارد، یک اورژانس طبی است و بایستی سریع مورد ارزیابی قرار گیرد. سیستم ایمنی نوزاد هنوز کامل نشده است، بنابراین در برابر بسیاری از عفونت ها نمی تواند مبارزه کند، بنابراین بایستی به تب نوزاد توجه خاص داشت.

اشتباهات تازه والدها در مراقبت از نوزادان


اشتباهات تازه والدها در مراقبت از نوزادان

اشتباه شماره 6: عدم نصب مناسب صندلی ماشین

اطمینان حاصل کنید که صندلی نوزاد بخوبی نصب شده باشد. تازه والدها این کار را لحظه ای انجام می دهند، اما بایستی به دقت آن را انجام داد و صندلی نوزاد بخوبی فیکس و ثابت شده باشد. می توانید از ایستگاه آتش نشانی یا فروشنده صندلی ماشین نوزاد کمک بگیرید.


اشتباه شماره 7: نادیده گرفتن مراقبت دهان و دندان

بهداشت دهان از اهمیت بالایی برخودار است حتی در نوزادان. برای مراقبت از دندان های رویش نکرده نوزاد خود بایستی چند کار انجام دهید. زمانی که نوزاد در حال دندان درآوردن است، نباید هنگام خواب و در تختخواب به نوزاد شیر داد زیرا ریسک پوسیدگی دندان زیاد می شود. از گاز مرطوب برای تمیز کردن لثه های نوزاد استفاده کنید و از سن یکسالگی مسواک زدن را شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که نوزاد شما فلوراید کافی دریافت می کند. بیشتر سیستم های آب عمومی فلوراید زنی می شوند، اما اگر آب شهر شما چنین نیست، از دندانپزشک مکمل بخواهید.

اشتباهات تازه والدها در مراقبت از نوزادان


اشتباهات تازه والدها در مراقبت از نوزادان

اشتباه شماره 8: نادیده گرفتن ازدواج و همسر

برای اینکه بهتر بتوانید از نوزادتان مراقبت کنید، بایستی از رابطه و همسرتان مراقبت کنید. بسیاری از زوج ها بعد از تولد نوزاد روی بچه متمرکز شده و عشق خود را به سمت نوزاد متمایل می کنند. البته این طبیعی است اما نباید رابطه زناشویی و ازدواج خود را نادیده بگیرید. داشتن رابطه سالم برای داشتن نوزاد سالم اهمیت دارد. با همسر خود در ارتباط نزدیک بوده و مشترکا از نوزاد مراقبت کنید.


اشتباه شماره 9: دعوا کردن مکرر در مقابل بچه (حتی نوزاد)

در موقع دعوا در مقابل نوزاد مواظب باشید. حتی بچه های چندماهه نیز می توانند تنش و موج منفی دعوا و جر و بحث والدین را درک کنند. برخورد پس از یک روز پر استرس رایج است، اما اگر تضاد شدید بود و دعوا درگرفت، استرس و تنش خود را در مقابل نوزاد در نکنید و جایی دیگر دعوا کنید.

اشتباهات تازه والدها در مراقبت از نوزادان


اشتباهات تازه والدها در مراقبت از نوزادان

اشتباه شماره 10: اطمینان کردن به منابع و نصایح والدی نامعتبر

اینترنت منبع بزرگی از اطلاعات برای تازه والدها است، اما مواظب باشید، همه وب سایت ها اطلاعات معتبر و قابل اطمینان ارائه نمی کنند. وب سایت های معتبر که دارای نام شناخته شده هستند و آرم مجوز نشر اطلاعات مثل آرام سازمان ساماندهی رسانه های برخط دارند را استفاده کنید. اطلاعاتی که می خوانید را ارزیابی کنید و از چند منبع چک کنید، سپس اعمال کنید.

لقاح، حاملگی، زایمان، شیردهی و نوزادی

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com