ورود کاربر

چقدر شیر دوشیده مادر بایستی در پستانک ریخت؟

چطور شیر مورد نیاز بچه در هر وعده را حساب کنم؟

عذاهایی که موجب افزایش شیر مادر می شوند

نویسنده: ملیسا کوتلن ناگین (Melissa Kotlen Nagin) – بروز رسانی : 5 مارس 2016

بچه در هر بار تغذیه به چه مقدار شیر نیاز دارد؟

اگر به بچه خود شیر می دهید، احتمالا نمی دانید که در هر بار تغذیه بچه شما چقدر شیر می نوشد. بنابراین، اگر بخواهید از شیر دوشیده و ذخیره شده به بچه بدهید، مقدار شیری که در شیشه پستانک می ریزید را چطور محاسبه می کنید؟

چطور مقدار شیر مادر که در شیشه پستانک می ریزیم را محاسبه کنیم؟

اگر می خواهید واقعا در هر بار تغذیه نوزاد با پستانک پر از شیری که قبلا از سینه خود دوشیده اید، زیادی نباشد، سه گام زیر در محاسبه شیر مورد نیاز به شما کمک خواهد کرد. با استفاده از این سه گام می توانید بطور تقریبی شیر مورد نیاز کودک را حساب کنید.

گام 1: وزن بچه خود را به اونس تبدیل کنید

یک پوند برابر 16 اونس است، و فراموش نکنید که یک اونس اضافه کنید. بنابراین برای مثال، اگر بچه شما 8 پوند و 4 اونس وزن دارد، با تبدیل وزن وی به اونس (8 × 16 = 128) و اضافه کردن 4 اونس اضافه (128 + 4= 132) وزن بچه برابر 132 اونس خواهد شد. برای تبدیل وزن از کیلوگرم به اونس، وزن بچه خود به کیلوگرم را در 35.2 ضرب کنید تا وزن بچه به اونس معلوم شود. مثلا اگر بچه شما سه کیلو و 740 گرم است بدین صورت محاسبه می شود (3.74 kg × 35.2 = 132).

گام 2: عدد بدست آمده را بر 6 تقسیم کنید.

در مثال بالا وزن بچه 132 اونس بود. حال 132 را بر 6 تقسیم می کنیم (132 / 6 = 22) که حاصل 22 است. این عدد نشانگر مقدار اونس از شیر دوشیده مادر است که بچه بایستی در یک روز دریافت کند. براساس وزن بالا، بچه حدود 22 اونس شیر دریافت کند. هر اونس برابر 25 میلی لیتر یا سی سی است، بنابراین بچه فوق بایستی 550 میلی لیتر یا 550 سی سی شیر در طول روز مصرف کند (یک اونس را برابر 28.35 میلی لیتر نیز قید کرده اند).

گام 3: مقدار بدست آمده را بر 8 تقسیم کنید

حالا لازم است که مجموع کل نیاز بچه را بر هشت تقسیم کنید تا میزان شیر دوشیده مورد نیاز یک وعده بچه مشخص شود. حدود 68.75 میلی لیتر در هر وعده بایستی به بچه شیر داد. البته بچه ای که هشت بار در روز یعنی هر سه ساعت یکبار با شیر مادر دوشیده تغذیه می شود.

بنابراین می توانید 90 میلی لیتر شیر دوشیده شده ذخیره را در پستانک ریخته و برای بچه ای که 3.740 گرم وزن دارد، هر ساعت یکبار تغذیه کنید.

بخاطر داشته باشید که این فقط یک تقریب و برآورد است.

توجه داشته باشید که این توصیه است و مقدار شیر دریافتی بچه در هر 3 ساعت را مشخص می کند. هرچند ممکن است بچه به مقدار بیشتری برای سیر شدن نیاز داشته باشد و یا مقدار شیر بچه با توجه به سن وی متفاوت است و ما در اینجا فقط از وزن استفاده کرده ایم، بنابراین بعد از چند بار تغذیه و مشاهده کردن واکنش بچه و سرنخ های غیرکلامی وی، می توان متوجه شد که آیا این مقدار کافی است یا نه.

چه مقدار شیر پستان مادر را می توان ذخیره کرد؟

اگر شما شیر خود را دوشیده و در یخچال ذخیره می کنید، بهتر است آن را در کیسه یا ظرف های 60 تا 120 میلی لیتری ذخیره کنید، بخصوص زمانی که بچه شما خیلی کوچک است و نمی تواند مقدار زیادی شیر در هر وعده بخورد. ذخیره کردن در مقادیر کوچک از هدر رفتن شیر جلوگیری می کند. آب کردن 60 یا 90 میلی لیتر شیر منجمد راحت است، اما اگر بخواهید یک بطری 180 میلی لیتری شیر منجمد را آب کنید، زمان زیادی برده و بچه شما 120 میلی لیتر آن را مصرف می کند که باید 40 میلی لیتر آن را دور بریزید. شیر منجمد اگر آب شده باشد، دیگر نباید استفاده شود. همانطور که بچه بزرگتر می شود و شیر مصرفی وی زیاد می شود، می توانید از محفظه های بزرگتر استفاده کنید.

منابع:

Riordan, J., and Wambach, K. Breastfeeding and Human Lactation Fourth Edition. Jones and Bartlett Learning. 2014.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com