ورود کاربر

سئوالات رایج شیردهی

سئوالات رایج شیردهی

سئوالات شما پاسخ داده می شود

نویسنده: دکتر رابین الیس وایس (Robin Elise Weiss, PhD) – بروز رسانی 21 اکتبر 2015

س. من بچه قبلی ام را نتوانسته ام شیر بدهم، آیا می توانم بچه دوم خود را شیر بدهم؟

پ. قطعا. شیر دادن به بچه قبلی از ملزومات شیردهی به بچه جدید نیست. در حالی که تجربه قبلی می تواند مفید و کمک کننده باشد، اما مطمئنا ضروری نیست. در هر حاملگی پستان شیر تولید می کند، حتی اگر قبل از حاملگی از دارو برای خشکیدن شیر استفاده کرده باشید. اموزش و آمادگی می تواند مفید باشد اما شرط لازم نیست.می توانید از کلاس های آموزشی شیردهی یا کتاب های آموزشی استفاده کنید که مفید است. اطمینان حاصل کنید که قبل از ترک بیمارستان یا مرکز تولد، با متخصص مشاوره کنید.

س. از کجا بفهمم که بچه من چقدر شیر پستان می خورد؟

پ. بچه هایی که با شیر مادر تغذیه می شوند نشانه های رشد و کافی بودن شیر مصرفی را نشان می دهند. این نشانه ها شامل تعداد کهنه های خیس و کثیف روزانه است که بین 6-8 کهنه بایستی باشد، شمارش مدفوع هم کمک کننده است که بستگی به سن بچه دارد و اینکه غذای جامد شروع کرده است یا نه. همچنین الگوی افزایش وزن بچه می تواند کمک کننده باشد. از تکمیل و توجه به چارت وزنی نوزاد خود اطمینان حاصل کنید.

س. آیا می توانم بچه را شیر بدهم، اگر پستان هایم کوچک باشد؟ پستانم بزرگ باشد؟

پ. سایز پستان با مقدار شیر تولیدی پستان ارتباطی ندارد. زنان دارای پستان کوچک نیز قادرند بدون هر گونه مشکلی بچه خود را شیر دهند. در مطالعه اخیر نشان داده اند که زنان دارای پستان بزرگ در شیر دهی و گرفتن پستان توسط نوزاد بیشتر مشکل دارند، اما این مسئله هم براحتی تصحیح می شود.

س. آیا می توانم شیردهی کنم اگر پروتز داشته باشم، یا جراحی کوچک کردن پستان داشته باشم؟

پ. این مسئله به توزیع مجاری شیری شما دارد. تکنیک های جدید جراحی تلاش شده است بافت پستان حفظ شود تا شیردهی امکان پذیر باشد. از جراح خود سئوال کنید که آیا بافت شیری خارج شده یا نه. در صورت تولید شیر در زمان تولد می توانید شیردهی را آغاز کنید.

س. آیا در صورت مصرف دارو می توانم نوزاد را شیر بدهم؟

پ. این مسئله به نوع دارو بستگی دارد. داروهای زیادی وجود دارد که مصرف آنها در زمان شیردهی ایمن است. همچنین داروهایی وجود دارد که مطلقا نباید در زمان شیردهی مصرف کرد. برای گرفتن پاسخ این سئوال بایستی با پرستار یا متخصص خود مشورت کنید.

س. آیا می توانم شیر را پمپ کرده و پستانک به بچه بدهم؟

پ. قطعا. در حقیقت، شمار رو به رشدی از زنان به دلایل مختلف به پمپ کامل شیر و تغذیه آن با شیشه پستانک روی آورده اند. این مسئله در نوزادانی که از نظر طبی قادر به گرفتن سینه نیستند یا مادرانی که از کودک جدا هستند یا نمی خواهند نوزاد را با سینه شیر بدهند، استفاده و تجربه شده است.

س. برای دوشیدن شیر چه نوع پمپی مناسب است؟

پ. این بستگی به نیاز شخص دارد. بطور کلی، اگر نمی خواهید زیاد از پمپ استفاده کنید، یک پمپ کوچک دستی یا حتی دوشیدن با دست کفایت می کند. همچنین پمپ برقی، پمپ دوبله وجود دارد که برای پمپ سریعتر و مکرر استفاده می شود. مشاور شیردهی یا پرستار می تواند به شما در انتخاب پمپ کمک کند.

منبع:

Mohrbacher, N, Stock, J. The Breastfeeding Answer Book. 2003.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com