ورود کاربر

حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک

حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک

پستانک شیشه ای بهتر است یا پلاستیکی؟

خود بچه سرنخ هایی در مورد شیشه شیر یا پستانک مورد علاقه اش نشان می دهد. چندین مورد را باید در زمان انتخاب نوع پستانک در نظر داشت: شیشه شیر پلاستیکی سبک تر از شیشه ای است و در مقابل ترک و شکستن مقاوم است. اما همانند شیشه شیر شیشه ای دوام ندارد. در گذشته والدین پستانک شیشه ای استفاده می کردند تا از یک ماده شیمیایی بنام بیسفنول ای (bisphenol A (BPA)) که برای ساخت شیشه پلاستیکی استفاده می شد، اجتناب کنند. امروزه تمامی شیشه های پلاستیکی که در بازار فروش می روند، عاری از این ماده هستند البته در ایالات متحده.


چه نکاتی باید در مورد سر پستانک رعایت کرد

بیشتر سر شیشه ها از سیلیکون یا لاتکس ساخته شده اند و به شکل های مختلف عرضه می شوند. گاهی اوقات با توجه به سایز سوراخ نوک سرشیشه یا سر پستانک، جریان شیر متفاوتی دارند. می توانید چند مدل را تهیه کرده و تست کنید که کدامیک بیشتر برای بچه شما مناسب است و بچه شما کدامیک را می پسندد. سر شیشه یا سر پستانک را بایستی در فواصل منظم از نظر پوسیدگی یا ترک بررسی کرد. در صورت تغییر رنگ بایستی تعویض شود.

حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک


حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک

استریل کردن شیشه شیر قبل از اولین استفاده

شیشه و سر شیشه را در یک ظرف حاوی آب جوش به مدت 5 دقیقه کامل بجوشانید. بعد از این کار، شیشه و سرشیشه را با یک ماده شوینده و آب داغ بشویید و سپس بعد از هر بار استفاده این کار را انجام دهید. بهتر است شیشه شیر بچه را با دست بشویید تا با ماشین ظرفشویی، زیرا مطالعات نشان داده است که بعضی از مواد شیمیایی موجود در ترکیب شیشه پلاستیکی در معرض آب داغ نشت می کنند.


چه چیزهایی می توان با شیشه شیر به بچه داد؟

به نوزاد خود فقط شیر مادر یا شیر خشک را با شیشه شیر یا پستانک بدهید – نه آب یا آب میوه. شیر خشک را دقیقا طبق دستور روی قوطی ترکیب کنید. اضافه کردن آب زیاد موجب رقیق شدن یا کم شدن مواد مغذی شیر می شود. آب کم هم برای معده و کلیه بچه مناسب نیست.

حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک


حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک

طریقه انتخاب شیر خشک

بیشتر والدین با شیر خشک هایی شروع می کنند که از شیر گاو تهیه می شود. اما می توانید از شیر خشک تهیه شده از سویا یا شیرخشک های هیپوآلرژیک (ضد حساسیت) نیز استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که شیر خشک انتخابی از نظر ترکیب آهن تقویت شده باشد. می توانید شیر خشک را به صورت پودر، کنسانتره، آماده مصرف تهیه کنید. در حدود شش ماهگی بچه بایستی 6 تا 8 اونس در هر بار شیرخشک بخورد.


شیر خشک گرم بهتر است یا سرد؟

به علاقه و ترجیح و تحمل بچه نگاه کنید. بعضی از بچه ها شیر خشک سرد یا دمای اتاق را بهتر می خورند. بعضی نیز شیر خشک گرم را ترجیح می دهند که 1-2 دقیقه در داخل آب جوش بوده است. از میکروویو استفاده نکنید. ماکروفر می تواند نقاط داغی بر روی شیشه شیر ایجاد کند که دهان بچه را می سوزاند. شیشه شیر را خوب تکان داده و یک قطره پشت دستتان بریزید و دمای آن را تست کنید. شیر خشک را روی مچ دست تست نکنید زیرا حساسیت آن به دما کمتر است.

حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک


حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک

طریقه نگهداشتن بچه هنگام خوردن شیر

پیش بند بچه را ببندید و پارچه ای برای تمیز کردن شیرخشک یا شیر مادر اضافه ای که بچه ممکن است بالا بیاورد، آماده کنید. بچه را بغل کرده یا سرجایش طوری قرار دهید که سرش از مابقی بدن بالاتر باشد. شیشه شیر را در دهان بچه گذاشته و تا خوردن شیر وی را نظارت کنید. وقتی بچه شیرش را خورد، حالا زمان زدن آروغ است.


شیشه شیر را در دهان بچه رها نکنید

وقتی خسته هستید، ممکن است اغوا شوید که با بالش پستانک را دهان بچه نگاهداشته و خودتان چرتی بزنید یا کار دیگری انجام دهید. اما نگه داشتن پستانک با دست در دهان بچه مزایای فراوانی دارد. ارتباط بچه و والدین تقویت می شود، شیشه خالی زودتر از دهان بچه خارج شده و نفخ کمتر می شود. رها کردن شیشه ریسک خفگی و فساد دندان را به همراه دارد. همچنین امکان عفونت گوش وجود دارد. بنابراین زمانی را برای تغذیه بچه اختصاصا در نظر بگیرید.

حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک


حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک

چه موقع بچه سیر شده است؟

خود بچه با رفتارش به شما می گوید چه موقع سیر شده است. ممکن است دیگر به مکیدن پستانک ادامه ندهد، سرش را به طرف دیگر چرخانده و شیشه را دور کند، اگر به اندازه کافی بزرگ باشد ممکن است شیشه را با دست کنار بزند. خوب است که به بچه شانس دومی برای خوردن بدهید، اما هرگز با اصرار این کار را نکنید.


طریقه آروغ زدن بچه

پس از شیر دادن به بچه بایستی او را بر روی پهلو یا شانه خود نگهدارید و به آرامی به پشت وی ضربه بزنید تا آروغ بزند. لازم است که در بچه های کوچکتر با یک دست شانه و گردن بچه را حمایت کنید. در این زمان ممکن است بچه مقداری از شیر را بالا بیاورد، طبیعی است و تنها اقدامی که باید بکنید تعویض لباس خودتان است. اگر بعد از چند دقیقه انجام این کار بچه آروغ نزد، نگران نباشید، قرار نیست همه بچه ها بعد از همه شیر خوردن هایشان آروغ بزنند.

حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک


حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک

چرا بچه زیاد بالا می آورد؟

اگر بچه مقدار زیادی از شیر خود را بالا می آورد، بایستی عمل آروغ زدن را هر چند دقیقه یکبار و حین شیر خوردن انجام داد. بعد از تغذیه نگذارید بچه به مدت 20-30 دقیقه دراز بکشد و بخوابد، با وی بازی کنید و با نشستن بچه این مشکل رفع می شود. اگر بالا آوردن و استفراغ بچه شما را نگران می کند، با پرستار یا متخصص کودکان مشورت کنید.


آیا لازم است که شیر خشک را عوض کنید؟

مواقعی که بچه زیاد بالا می آورد یا خیلی گریه و اذیت می کند، بیشتر والدین شیر خشک را مسئول می دانند. گاهی اوقات ممکن است بچه به شیر خشک خاصی حساسیت داشته باشد که موجب علائمی از قبیل اسهال، استفراغ، خشکی و قرمزی پوست وی می شود. اگر این موارد مشاهده شد، بایستی با نظر پزشک متخصص شیر خشک انتخاب کنید. بدون مشورت با پرستار یا پزشک خود شیر خشک را خود سرانه عوض نکنید.

حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک


حقایقی در مورد تغذیه کودک با پستانک

چه مدت می توان شیر خشک آماده را نگه داشت؟

بهتر است باقیمانده شیر خشک داخل شیشه بچه دور ریخته شود. شیر خشک آماده بازاری را نیز نباید بعد از باز کردن بسته بیشتر از 48 ساعت مصرف کرد. شیر خشک مخلوط شده توسط والدین تا 24 ساعت قابل مصرف است اگر در یخچال نگهداری شده باشد. اگر شیر خشک آماده بیشتر از 2 ساعت در هوای آزاد باشد بایستی دور ریخته شود. شیر خشک را به اندازه نیاز مخلوط کنید. شیر پستان را می توان منجمد کرده و تا 7 روز نگهداری کرد. در فریزر استاندارد تا 3 ماه می توان شیر مادر را نگهداری کرد که در دمای صفر درجه شیر را نگهداری می کند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com