ورود کاربر

ده نکته برای آرام کردن کودک در حال گریه

ده نکه برای آرام کردن کودک در حال گریه

قنداق کردن

برای بعضی از بچه ها قنداق کردن مثل قرار گرفتن در یک ژاکت یک تکه و تنگ است. اما برای یک بچه شلوغ کار و گریه کن، قنداق کردن مثل برگشتن به رحم مادر است. بعضی از بچه هایی که گریه می کنند را باید قنداق کرد و طوری محکم بست که نتواند دست و پای خود را آزادانه حرکت دهد.


جابجا کردن

والدین بیشتر تمایل دارند که بچه را طاقباز بخوابانند تا پشت کله آنها تخت شده و صورت قرینه باشد، اما در بعضی از بچه ها امکانش نیست. بعضی از بچه ها دمر می خوابند در حالی که دست شما زیر شکمش است و سرش را روی ساعد شما گذاشته است. فشار وارده به شکم بچه موجب دفع گازهایی می شود که او را ناراحت و گریان می کند.

ده نکه برای آرام کردن کودک در حال گریه


ده نکه برای آرام کردن کودک در حال گریه

نور و صدای کم

کمی نور سفید به کودک احساس برگشت به رحم را می دهد. محیط را طوری طراحی کنید که اندکی نور سفید وجود داشته باشد. بعضی نیز به کمی نویز و سرو صدا عادت دارند، مثل نویزی که در رحم می شنیده اند، بنابراین صدای شیر آب، پنکه یا جارو برقی آنها را آرام می کند. رادیو را با صدای کم بالای سر اینگونه بچه ها روشن بگذارید تا راحت بخوابند.


پستانک

کودکان غریزه مکیدن قوی دارند، بنابراین پستانک ممکن است بعضی از کودکان را آرام کند. همچنین تحقیقات نشان داده است که مکیدن پستانک می تواند به پیشگیری از سندرم مرگ ناگهانی کودکان (SIDS) کمک کند.

ده نکه برای آرام کردن کودک در حال گریه


ده نکه برای آرام کردن کودک در حال گریه

لالایی

صدای لالایی کلوچه ای است در گوش بچه که او را آرام می کند. به آرامی در گوش بچه لالایی بخوانید تا آرام و راحت بخوابد.


سواری

بچه در رحم مادر به حرکت عادت می کند. ممکن است بچه به محض تکان خوردن بخوابد. بچه را داخل تاب ایمن گذاشته و تکان دهید. بچه را آغوش گرفته و روی صندلی غلتان بخوابانید. می توانید از صندلی مواج بچه استفاده کنید. حتی می توانید بچه را روی صندلی ماشین (مخصوص کودکان) نشانده و دوری بزنید.

ده نکه برای آرام کردن کودک در حال گریه


ده نکه برای آرام کردن کودک در حال گریه

ماساژ

قدرت آرام کنندگی لمس پدر و مادر معجزه می کند. بسیاری از بچه ها تماس پوستی را دوست دارند. مطالعات نشان داده است که بچه هایی که زیاد لمس می شوند کمتر گریه می کنند و راحتتر می خوابند. لباس های بچه را درآورده و به پاها، دست ها، کمر، قفسه سینه و صورت وی ضربه آرام زده و ماساژ بدهید. این موجب آرام شدن بچه می شود.


گذاشتن بچه در کوله

در بسیاری از فرهنگ ها بچه بیشتر وقت خود را در کوله ای در پشت یا روی قفسه سینه مادر می گذارند. وقتی این بچه های شلوغ کار را داخل گهواره یا کوله می گذارید، با حرکت شما به راحتی می خوابند. این کوله دست های شما را برای انجام کارهای دیگر حین خواباندن بچه آزاد می گذارد.

ده نکه برای آرام کردن کودک در حال گریه


ده نکه برای آرام کردن کودک در حال گریه

آروغ زدن

بچه ای که گریه می کند، هوای زیادی می بلعد. این هوا موج نفخ و ناراحتی معده بچه می شود و گریه وی شدیدتر می شود. با ضربات آرام انگشت شست بر پشت بچه، آروغ می زند و آرام می شود. وضعیت کلاسیک آروغ بهترین حالت نگهداشتن بچه برای آروغ زدن است. سر بچه را روی شانه گذاشته و سینه وی را به قفسه سینه خود بچسبانید و به پشت وی به آرامی و ریتمیک ضربه بزنید تا هوای معده خارج شود. می توانید بچه را روی ران خود گذاشته و به پشت وی ضربه بزنید، در این حالت با یک دست قفسه سینه و گردن بچه را حمایت کنید.


دوش گرفتن

بعد از چندین شب تحمل گریه بچه و بی خوابی کشیدن، حالا دیگر کاملا خسته شده اید و انرژی شما تحلیل رفته است. ایرادی ندارد که بچه یک ساعت گریه کند تا شما دوش بگیرید و سرحال به آرام کردن وی بپردازید.

ده نکه برای آرام کردن کودک در حال گریه


ده نکه برای آرام کردن کودک در حال گریه

دیدن پزشک

اگر در مورد گریه های بچه نگران هستید، به پزشک مراجعه کنید. متخصص کودکان علاوه بر اطمینان از سلامت بچه گریه رو، می تواند به شما راه هایی برای آرام کردن وی پیشنهاد کند. به هر حال بچه ها منحصر به فرد بوده و بعضی کمتر و بعضی بیشتر گریه می کنند. بخاطر داشته باشید که گریه بچه گناه شما نیست و این وضعیت تا ابد باقی نمی ماند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com