ورود کاربر

اندازه گیری صحیح وزن و قد بچه در منزل

اندازه گیری صحیح قد در منزل

برای اندازه گیری صحیح قد بچه برای محاسبه شاخص توده بدن از دستورالعمل زیر (مرکز کنترل بیماری های آمریکا) تبعیت کنید:

روش اندازه گیری صحیح قد بچه در منزل
اندازه گیری صحیح قد بچه
 • لباس، کفش، زیور آلات و گل سر و هر چیزی که وزن دارد را از بدن بچه بردارید
 • وسیله اندازه گیری قد را در محلی که فرش یا پوشش کف وجود ندارد قرار دهید
 • از بچه بخواهید در حالی که بدون کفش کف پاهایش را روی زمین گذاشته و پاها به هم چسبیده است، بایستد. اطمینان حاصل کنید که زانوها صاف است و کف دست ها به کناره بدن چسبیده است و شانه ها در یک سطح قرار دارند.
 • اطمینان حاصل کنید که بچه مستقیم و صاف ایستاده است و خط دید با کف اتاق موازی است.
 • در حالی که سر، شانه، باسن و پاشنه پای بچه با دیوار در تماس است، اندازه گیری را انجام دهید (شکل). با توجه به قامت و وضعیت ساختاری بچه، ممکن است همه این نقاط با دیوار در تماس نباشد.
 • از یک قطعه تخت برای گذاشتن بر روی سر بچه و تماس با دیوار استفاده کنید. وسیله ای که روی سر بچه می گذارید و روی دیوار را با آن علامت می زنید بایستی با دیوار زاویه 90 درجه داشته باشد.
 • اطمینان حاصل کنید که چشم اندازه گیری کننده با وسیله ای که روی سر بچه گذاشته می شود، در یک راستا باشند. مثلا بزرگسالی که اندازه گیری می کند بایستی روی زانوی خود بنشیند و اندازه گیری را انجام دهد.
 • روی دیوار در محل تماس وسیله اندازه گیری که روی سر بچه گذاشته شده، خطی بکشید یا نشانه ای بگذارید. سپس با استفاده از یک متر فلزی یا پارچه ای یا خط کش از نقطه نشانه گذاری شده تا کف اتاق را اندازه گیری کنید.
 • قد بچه را به طور دقیق تا 0.1 سانتیمتر یا 1/8 اینچ اندازه گیری کنید.

اندازه گیری صحیح وزن در منزل

برای اندازه گیری صحیح وزن بچه در منزل، از توصیه های زیر تبعیت کنید (مرکز کنترل بیماری های آمریکا):

روش اندازه گیری صحیح وزن بچه در منزل
اندازه گیری صحیح وزن بچه
 • از ترازوی دیجیتال استفاده کنید. از بکارگیری ترازوی حمام که فنری است، اجتناب کنید. ترازو را روی یک سطح سفت قرار دهید. از قرار دادن ترازو بر روی فرش یا موکت اجتناب کنید.
 • لباس و کفش و پوشش های سنگین بچه از قبیل کاپشن را خارج کنید.
 • از بچه بخواهید روی ترازو بایستد، در حالی که کف پاهایش در مرکز ترازو قرار گرفته است.
 • وزن بچه را تا دهم اعشاری اندازه گیری و یاداشت کنید (مثلا 55.5 پوند یا 25.1 کیلوگرم)

نکته: بهتر است که اندازه گیری وزن بچه حدود یکساعت پس از تغذیه انجام شود.

منبع:

CDC, center for disease control, Measuring Children's Height and Weight Accurately At Home, available at: center for disease control, 2016.

آکادمی تغذیه کودکان

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com