ورود کاربر

طریقه افزایش ویتامین D غذای کودک پیش دبستانی

آکادمی تغذیه کودکان – مبانی تغذیه بچه ها

مقدمه

آکادمی متخصصان کودک آمریکا (AAP) جدیدا در دستورالعملی مقدار ویتامین D توصیه شده برای نوزادان، شیرخواران و کودکان و نوجوانان را دو برابر کرده است. در این گزارش بالینی جدید در مورد پیشگیری از نرمی استخوان و ویتامین D در شیرخواران، کودکان و نوجوانان؛ گفته شده که همه بچه ها بایستی 400 واحد بین المللی ویتامین D در روز دریافت کنند که هم ارز با نوشیدن 8 لیوان 125 میلی لیتر از شیر تقویت شده در روز است.

فرانک گریر رئیس کمیته ملی تغذیه کودکان می گوید: «ما مقدار توصیه شده ویتامین D را دو برابر کرده ایم زیرا شواهد زیادی مبنی بر فایده عمرانه این ویتامین در دسترس قرار گرفته است». همچنین استفاده از مکمل ویتامین D لازم است زیرا بیشتر کودکان ویتامین دی کافی دریافت نمی کنند.

شواهد جدید نشان داده است که ویتامین D نه تنها به ساخت استخوان های قوی کمک می کند، بلکه از بیماری هایی مثل دیابت و سرطان پیشگیری می کند. اگر بچه ویتامین D کافی دریافت نکند، در خطر ابتلا به نرمی استخوان قرار می گیرد، بیماری که با مشکلات رشد و شکستگی استخوان ها همراه است و در بزرگسالی شخص دچار پوکی استخوان می شود.

چطور ویتامین D بیشتری به بدن برسانیم؟

بدن به خودی خود نمی تواند ویتامین D تولید کند، بنابراین لازم است منابع دیگر مثل رژیم غذایی یا نور خورشید (تابش نور خورشید با پوست موجب می شود در بدن ویتامین D تولید شود) استفاده شود. اما از آنجایی که نور مستقیم خورشید موجب افزایش ریسک سرطان پوست می شود، گزینه خوبی برای افزایش ویتامین D بدن نیست.

اگر تغذیه مناسب باشد، بچه نیاز روزانه ویتامین D را از طریق غذا دریافت می کند. ماهی های روغنی مثل تون یا سالمون، تخم مرغ و شیر تقویت شده با ویتامین مقادیر کافی ویتامین دی به بچه می رسانند. اما نمی توان به تنهایی به مواد غذایی اتکا کرد و بهتر است با مشورت متخصص مکمل ویتامین نیز به بچه داده شود.

حتی اگر کودک شما بد خوراک است و همه چیز نمی خورد، دستورالعمل های زیر می تواند برای رساندن ویتامین D بیشتر به کودک پیش دبستانی کمک کننده باشد:

  • آکادمی تغذیه کودکان – مبانی تغذیه کودکان صبحانه شیر تقویت شده با ویتامین به وی بدهید یا به عنوان اسنک شیر تقویت شده بدهید
  • آکادمی تغذیه کودکان – مبانی تغذیه کودکان سوپ های کرم دار تهیه کنید که بجای آب از شیر تقویت شده استفاده شده است
  • آکادمی تغذیه کودکان – مبانی تغذیه کودکان ماست آهن دار در رژیم غذایی کودک بگنجانید. می توانید آن را مثل تکه های بستنی منجمد کنید
نویسنده:

آماندا راک، متخصص ارتباطات کودکان، 6 ژانویه 2016

منبع:

AAP's report on the Prevention of Rickets and Vitamin D Deficiency in Infants, Children, and Adolescents.

آکادمی تغذیه کودکان

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com