ورود کاربر

جایگزین ویتامین ها برای کودک بدخوراک

آکادمی تغذیه کودکان – مبانی تغذیه بچه ها

ویتامین ها برای بدخوراک ها

اغلب با این جمله مواجه می شویم: «بهش ویتامین بده». این جمله ای است که اغلب والدین بچه های بد خوراک می گویند. اگر بچه شما میوه و سبزیجات نمی خورد، یا بنظر می رسد که به هر چیزی برایش آماده میکنید، ناخنک می زند و نمی خورد؛ پس ویتامین های آماده ممکن است کمک کننده باشد و می توانید اطمینان بدهد که بچه مواد غذایی مورد نیاز را دریافت می کند؟ آیا دادن ویتامین صناعی به کودک درست است؟

مصرف روزانه یک مولتی ویتامین می تواند بیمه تغذیه ای خوبی برای نرسیدن مواد مغذی مهم مثل آهن، ویتامین D و کلسیم به بدن کودک باشد.

با توجه به خلائی که در رژیم غذایی بچه وجود دارد و مجبور به پر کردن آن هستید، ممکن است آدامس ویتامینه، مولتی ویتامین جویدنی،شربت ویتامین یا سایر اشکال ویتامین به بچه بدهید و مقداری ویتامین به بدنش برسانید.

جایگزین ویتامین ها

اگر کودک شما آنقدر بد خوراک است که حتی ویتامین روزانه را بد می خورد و به آن ناخنک می زند، تکلیف چیست؟

تعجب آور است که بعضی بچه ها قرص مولتی ویتامین جویدنی را گچ جویدن می دانند، شربت مولتی ویتامین بوی ناخوشایند دارد، آدامس ویتامینه تند و بد طعم است. در اینگونه مواقع چکار باید کرد؟

ممکن است برندهای مختلف ویتامین جویدنی یا آدامس های ویتامینه با طعم و رنگ مختلف را امتحان کنید، با این امید که کارساز باشد و ویتامین به بچه برسد، هرچند گزینه گران قیمتی است. ویتامین های کودکان متاسفانه گران هستند.

البته بهترین جایگزین و بدیل برای رساندن ویتامین ها به کودک، تغذیه کودک با غذاهای کامل است که سرشار از ویتامین هستند و سالم. انجمن متخصصان تغذیه آمریکا توصیه کرده است که: «بهترین استراتژی تغذیه ای برای بهبود سلامت مطلوب و کاهش ریسک بیماری های مزمن در کودکان، انتخاب عاقلانه غذاهای متنوع و سرشار از مواد مغذی است».

این غذاهای سرشار از مواد مغذی شامل میوه و سبزیجات تازه، دانه های کامل سبوس دار، لوبیاها، مغزها و هسته ها است. خوردن مقدار زیاد از این غذاها ساده ترین راه است، البته در عمل برای کودک بد خوراک همچنین ساده هم نیست.

یکی از راه های ساده اما ضرورتا نه ارزان رساندن ویتامین ها به بچه بد خوراک، دادن نوشیدنی های ویتامینه و نوشیدنی های انرژی است که در بازار وجود دارد. البته مواظب تاریخ مصرف این شربت ها و نوشیدنی ها باشید. این نوشیدنی و خوراکی های ویتامینه مقداری فیبر، پروتئین و کالری نیز به بچه می رسانند.

غذاهای تهیه شده با ویتامین افزوده

اگر بچه شما ویتامین های آماده نمی خورد و در عین حال بد خوراک است، می توانید از غذاهایی استفاده کنید که به آنها ویتامین اضافه شده است.

برای مثال، بجای کره بادام زمینی معمولی، کره بادام زمینی ویتامینه استفاده کنید که مقداری ویتامین A، آهن، ویتامین E، ویتامین B6، منیزیم، سلنیوم، روی و مس به آن اضافه شده است.

البته فراموش نکنید که بهترین راهبرد تغذیه کودک، استفاده از مواد غذایی تازه و تهیه شده در منزل است. اگر بتوانید به کودک خود روزانه یک یا دو بار میوه بدهید، مثل سیب، پرتقال یا آب سیب و آب پرتقال؛ مطمئنا ویتامین مورد نیاز روزانه خود را دریافت خواهد کرد. [با توجه به در دسترس نبودن بیشتر مکمل های معرفی شده در این مطلب در ایران؛ از ترجمه آنها اجتناب شد. اگر مایل به مطالعه آنها هستید، وب سایت خیلی خوب مراجعه کنید].

نویسنده:

وینسنت ایانلی، پزشک عمومی، بازنگری شده توسط هیئت مجوز دهی پزشکان آمریکا، 29 فوریه 2016

منبع:

American Dietetic Association. Position of the American Dietetic Association: Functional Foods. J Am Diet Assoc. 2009; 109:735-746.

American Dietetic Association. Position of the American Dietetic Association: Nutrient Supplementation. J Am Diet Assoc. 2009; 109:2073-2085.

آکادمی تغذیه کودکان

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com