ورود کاربر

دفع و جذب طبیعی

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارانسان دارای مکانیسم هایی برای کنترل و تعادل دفع و جذب (Intake and Output) مایعات است. بطور طبیعی انسان زمانی مایعات طلب می کند که مکانیسم تشنگی وی تحریک شده باشد. مکانیسم تشنگی در زمان نیاز بدن به مایع تحریک می شود. بیمارانی که نتوانند به مایع مورد نیاز دسترسی پیدا کنند در خطر عدم دریافت و جذب مایعات کافی هستند. برای مثال، افرادی که در کویر و یا نواحی بدون مایعات تمیز گم می شوند در خطر هیپوولومی (hypovolemia) هستند. کسانی که بدون کمک قادر به خوردن و آشامیدن نیستند (مثل نوزادان، افراد بیهوش، افراد دارای چالش حرکتی یا افراد بی حرکت) نیز در خطر کمبود حجم مایعات و هیپوولومی هستند، اگر غذا و مایعات کافی به آنها داده نشود.

وبگاه پرستاراگر شخص دچار انسداد مسیر دهان – مری یا مجاری گوارشی (مثلا در اثر تومور) باشد ممکن است در هضم، جذب و حفظ مایعات کافی مشکل داشته باشد. افراد دارای مشکل جویدن ممکن است نتوانند غذای کافی حاوی مایع مصرف کنند. همچنین مشکلات بلعی در اثر انسداد یا مشکلات مکانیکی منجر به خفگی و احتمال آسپیراسیون مایعات به داخل ریه ممکن است با کمبود مایعات و هیپوولومی همیاری کند. کسانی که میل به خوردن و آشامیدن را در اثر تهوع و استفراغ یا کاهش مکانیسم تشنگی از دست داده اند و بیشتر در سالمندان دیده می شود، نیز در خطر عدم دریافت مایعات کافی هستند.

وبگاه پرستارمایعات بطور طبیعی از طریق کلیه ها، مجاری گوارشی یا در نتیجه تعریق و سایر مسیرهای دفع غیر محسوس دفع از بدن دفع می شود. زمانی که دفع مایعات بدون کنترل باشد، از قبیل اسهال یا تعریق شدید، هیپوولومی رخ می دهد. بطور مشابه، اگر بدن در اثر جراحت دچار خونریزی شود یا زخم ها دارای ترشح باشند، ممکن است هیپوولومی رخ دهد.

منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com