ورود کاربر

لیست افراد ممتاز برنده جایزه نوبل (Lists of Nobel Prizes and Laureates)

جایزه نوبل

بین سال های 1901 تا 2015 جایزه نوبل و جایزه علوم اقتصادی 573 بار به 900 شخص و سازمان اعطا شده است. از آنجایی که بعضی از این اشخاص فرهیخته بیشتر از یکبار جایزه نوبل دریافت کرده اند، در مجموع 870 نفر و 23 سازمان افتخار دریافت جایزه نوبل را داشته اند. در اینجا لیست کامل تمامی فرهیختگان و دانشمندان دریافت کننده جایزه نوبل سال 1948 به همراه بیوگرافی آنها آمده است.

سال 1948

جایزه نوبل فیزیک سال 1948

پاتریک ماینارد استوارت بلکت (Patrick Maynard Stuart Blackett)

«بخاطر توسعه روش اتاق ابر ویلسون (Wilson cloud chamber method)، و اکتشافات وی در این باره در رشته های فیزیک هسته ای و تابش های کیهانی»

جایزه نوبل شیمی سال 1948

آرن ویلهلم کارین تیسلیوس (Arne Wilhelm Kaurin Tiselius)

«بخاطر تحقیق بر الکتروفورز و تجزیه بازجذب، بخصوص بخاطر اکتشافات مربوط به ماهیت پیچیده پروتئین های سرم»

جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی سال 1948

پل هرمان مولر (Paul Hermann Müller)

«بخاطر کشف کارایی بالای DDT به عنوان یک سم تماسی بر علیه چندین گونه از جانوران مفصل دار (arthropods)»

جایزه نوبل ادبیات سال 1948

توماس استرن الیوت (Thomas Stearns Eliot)

«بخاطر همیاری پیشگام و برجسته وی با شعر نو امروزی»

جایزه نوبل صلح سال 1948

سال 1948 جایزه صلح نوبل به کسی اعطا نشد. یک سوم از جایزه به بودجه اصلی و دو سوم به بودجه خاص این بخش از جایزه نوبل تخصیص یافت.


برای آشنایی با مشاهیر و فرهیختگان برنده جایزه نوبل، زندگینامه و شرح مختصر اکتشاف و خدمات منجر به اعطای جایزه نوبل آنها، روی دکمه دهه یا دکمه سال دریافت جایزه نوبل کلیک کنید و دهه یا سال مورد نظر را انتخاب نمایید.

پیشنهاد موضوعات مشابه

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com