ورود کاربر

لیست افراد ممتاز برنده جایزه نوبل (Lists of Nobel Prizes and Laureates)

جایزه نوبل

بین سال های 1901 تا 2015 جایزه نوبل و جایزه علوم اقتصادی 573 بار به 900 شخص و سازمان اعطا شده است. از آنجایی که بعضی از این اشخاص فرهیخته بیشتر از یکبار جایزه نوبل دریافت کرده اند، در مجموع 870 نفر و 23 سازمان افتخار دریافت جایزه نوبل را داشته اند. در اینجا لیست کامل تمامی فرهیختگان و دانشمندان دریافت کننده جایزه نوبل سال 1957 به همراه بیوگرافی آنها آمده است.

سال 1957

جایزه نوبل فیزیک سال 1957

چن نینگ یانگ (Chen Ning Yang) و تسونگ دائو لی (Tsung-Dao (T.D.) Lee)

«بخاطر تحقیقات با نفوذ وی که قوانین تساوی (parity laws) نامیده می شود و منجر به کشفیات مهمی در رابطه با ذرات بنیادین گردید»

جایزه نوبل شیمی سال 1957

لرد (الکساندر آر.) تاد (Lord (Alexander R.) Todd)

«بخاطر کارش بر نوکلئوتیدها و کو آنزیم های نوکلئوتیدی»

جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی سال 1957

دانیل بووت (Daniel Bovet)

«بخاطر کشفیاتش در مورد ترکیبات صناعی که اثر مواد خاصی در بدن را مهار می کنند، بویژه اثر بر سیستم قلب و عروق و عضلانی اسکلتی»

جایزه نوبل ادبیات سال 1957

آلبرت کاموس (Albert Camus)

«بخاطر تولید ادبی مهم وی، که با اشتیاق زیرکانه ای مشکلات وجدانی بشر عصر ما را روشن ساخته است»

جایزه نوبل صلح سال 1957

لستر بولز پیرسون (Lester Bowles Pearson)

برای آشنایی با مشاهیر و فرهیختگان برنده جایزه نوبل، زندگینامه و شرح مختصر اکتشاف و خدمات منجر به اعطای جایزه نوبل آنها، روی دکمه دهه یا دکمه سال دریافت جایزه نوبل کلیک کنید و دهه یا سال مورد نظر را انتخاب نمایید.

پیشنهاد موضوعات مشابه

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com