ورود کاربر

لیست افراد ممتاز برنده جایزه نوبل (Lists of Nobel Prizes and Laureates)

جایزه نوبل

بین سال های 1901 تا 2015 جایزه نوبل و جایزه علوم اقتصادی 573 بار به 900 شخص و سازمان اعطا شده است. از آنجایی که بعضی از این اشخاص فرهیخته بیشتر از یکبار جایزه نوبل دریافت کرده اند، در مجموع 870 نفر و 23 سازمان افتخار دریافت جایزه نوبل را داشته اند. در اینجا لیست کامل تمامی فرهیختگان و دانشمندان دریافت کننده جایزه نوبل سال 1979 به همراه بیوگرافی آنها آمده است.

سال 1979

جایزه نوبل فیزیک سال 1979

شلدون لی گلاشو (Sheldon Lee Glashow)، ابدوس سلام (Abdus Salam)، استیون وینبرگ (Steven Weinberg)

«بخاطر همیاری آنها با نظریه واکنش یکپارچه ضعیف و الکترومغناطیس بین ذرات بنیادی، از جمله در این میان می توان به پیش بینی جریان خنثی ضعیف اشاره کرد»

جایزه نوبل شیمی سال 1979

هربرت سی. براون (Herbert C. Brown) و جورج ویتینگ (Georg Wittig)

«بخاطر توسعه استفاده از ترکیبات لعاب بور و فسفر به ترتیب در معرف های مهم برای سنتز مواد ارگانیک»

جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی سال 1979

آلان ام. کورماک (Allan M. Cormack) و گادفری ان. هانزفیلد (Godfrey N. Hounsfield)

«بخاطر ایجاد روش توموگرافی به کمک کامپیوتر»

جایزه نوبل ادبیات سال 1979

ادیسیوس الایتیس (Odysseus Elytis)

«بخاطر اشعار وی، که در مقابل زمینه سنت یونانی به ترسیم قدرت احساسی و بینش هوش بشر مدرن در تلاش برای آزادی و خلاقیت پرداخته است»

جایزه نوبل صلح سال 1979

مادر ترزا (Mother Teresa)

جایزه علوم اقتصادی بانک ملی سوئد به یادبود آلفرد نوبل، سال 1979

تئودور دبلیو شولز (Theodore W. Schultz) و سر آرتور لوئیس (Sir Arthur Lewis)

«بخاطر پیشگامی در تحقیقات و توسعه تحقیقات اقتصادی با تاکید خاص بر مشکلات جهان سوم»

برای آشنایی با مشاهیر و فرهیختگان برنده جایزه نوبل، زندگینامه و شرح مختصر اکتشاف و خدمات منجر به اعطای جایزه نوبل آنها، روی دکمه دهه یا دکمه سال دریافت جایزه نوبل کلیک کنید و دهه یا سال مورد نظر را انتخاب نمایید.

پیشنهاد موضوعات مشابه

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com