ورود کاربر

مراقبت تسکینی مولتیپل اسکلروز

مولیپل اسکلروز چیست؟

مولتیپل اسکلروز (MS) یکی از بیماری های سیستم اعصاب مرکزی است. این بیماری اعصاب مغزی، نخاعی و بینایی را تحت تاثیر قرار می دهد. مولتیپل اسکلروز یا ام اس به رشته های عصبی و همچنین ماده چربی اطراف آنها حمله می کند. اسکار تشکیل شده بر اعصاب آسیب دیده را «اسکلروز» می نامند، که نام ام اس از آن گرفته شده است. بیماری دو نوع اصلی دارد: ام اس «عود کننده» که در آن بیماری دوره های تشدید و تخفیف دارد و پزشکان آن را شراره می نامند. نوع دوم ام اس «پیشرونده» است که به تدریج و با گذر زمان به طور پیوسته به سمت بدتر شدن پیش می رود. تصور بر این است که علت ام اس عوامل محیطی و ژنتیک است، اما علت واقعی آن هنوز ناشناخته است.

مراقبت تسکینی چیست؟

مراقبت تسکینی نوعی مراقبت بهداشتی تخصصی برای مبتلایان به بیماری های جدی از قبیل مولتیپل اسکلروز (MS) است. هدف بهبود کیفیت زندگی بیماران و خانواده آنها است. این مراقبت در هر سنی و هر مرحله ای از بیماری قابل استفاده است. همچنین امکان مراقبت تسکینی و درمانی عادی همزمان وجود دارد.

مراقبت تسکینی توسط یک تیم تخصصی متشکل از پزشک، پرستار، مددکار اجتماعی با همکاری پزشک معالج و تیم درمانی ارائه می شود. هدف تسکین علائم بیماری، بهبود کیفیت زندگی بیمار و خانواده وی، کاهش بار اقتصادی وارده بر سیستم مراقبت بهداشتی و خانواده است.

علائم و درمان مولتیپل اسکلروز – نقش مراقبت تسکینی

ام اس (MS) یک بیماری غیرقابل پیش بینی است و به سختی قابل تشخیص است. علائم این بیماری در اشخاص مختلف متفاوت است و در طول زمان تغییر می کنند. با هر شراره کشیدن بیماری مولتیپل اسکلروز (MS)، علائم ممکن است بدتر شده و مزمن بشوند.

علائم شایع مولتیپل اسکلروز عبارتند از:

  • مشکلات بینایی از جمله تاری دید و درد چشم
  • حرکات غیر قابل کنترل توسط بیمار بخصوص در پاها
  • بی حسی یا خواب رفتن اندام
  • مشکلات راه رفتن
  • افسردگی
  • زخم بستر یا لخته خون در افراد بی حرکت

اینها بخشی از علائم رایج بیماری مولتیپل اسکلروز (MS) هستند و علائم بیماری محدود به اینها نمی باشد. زندگی با ام اس (MS) یک چالش بزرگ است و مراقبت تسکینی می تواند تفاوت بزرگی در کیفیت زندگی بیمار و خانواده وی ایجاد کند.

بعضی از مراقبت های تسکینی قابل اجرا در ام اس شامل تکنیک های دارویی و غیر دارویی تسکین گرفتگی عضلات، آرام کردن اعصاب، رفع افسردگی و درمان درد می باشند. تیم مراقبت تسکینی به صورت علامتی و با توجه به علائم موجود بیمار، وی را تحت درمان تسکینی قرار می دهد.

تیم مراقبت تسکینی در درمان علائم مولتیپل اسکلروز (MS) تخصص دارند. بخاطر داشته باشیم که تیم مراقبت تسکینی بیمار را به طور 100 درصد تحت پوشش قرار می دهد و همیشه برای حمایت از بیمار و خانواده وی حضور دارد. آنها به بیمار در سازگاری با تشخیص خود کمک کرده، اطلاعات لازم برای تصمیم گیری های درمانی را در اختیار بیمار و خانواده قرار داده، به تسکین علائم و ناراحتی های بیمار و خانواده می پردازد. در مجموع یک لایه حمایتی جدید در مسیر پر چالش زندگی یک بیمار مبتلا به مولتیپل اسکلروز فراهم می شود.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com