ورود کاربر

نه ماده غذایی تقویت کننده متابولیسم طبیعی بدن

تقویت کننده متابولیسم

غذاهای تقویت کننده سوخت و ساز بدن (metabolism booster)
بخشی از سوخت و ساز بدن (متابولیسم) تحت کنترل وراثت و ژنتیک است، اما می توانید به طور طبیعی با درست غذا خوردن متابولیسم بدن خود را تنظیم و پرورش دهید. این مسئله بخصوص در ورزشکاران و کسانی که بدنسازی می کنند، اهمیت دارد. می توانید از نه ماده غذایی زیر برای افزایش قدرت چربی سوزی بدن خود استفاده کنید.


سفیده تخم مرغ (egg-whites)

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ سرشار از یک آمینواسید چند زنجیره ای است که متابولیسم را تقویت می کند (به نقل از David Grotto). تخم مرغ سرشار از پروتئین و ویتامین D نیز می باشد.


گوشت لخت (Lean meat)

گوشت لخت

گوشت لختی گوشتی است که فاقد پوست و چربی اضافی است (گوشت سفید بدون پوست ماکیان یا گوشت گاو و گوسفند بدون چربی). گوشت لخت سرشار از آهن است، کمبود مواد معدنی را جبران می کند که از علل کند شدن متابولیسم بدن است. سه یا چهار وعده غذای سرشار از آهن مثل گوشت مرغ بدون پوست و چربی یا همراه با حبوبات یا غلات کامل می تواند متابولیسم بدن را تقویت کند.


آب (Water)

آب

اگر حتی خیلی کم دهیدراته (کم آب) باشید، متابولیسم تان ممکن است کند شود (به نقل از دکتر Scott Isaacs). سعی کنید آب خنک بخورید تا بدنتان مجبور به کالری سوزی برای تولید گرمای مجدد و گرم نگهداشتن بدن شود.


ادویه فلفلی (Chili peppers)

ادویه فلفلی

ادویه فلفل یا فلفل قرمز حاوی کاپسایسین (capsaicin) است، ترکیب شیمیایی که متابولیسم را به درجات بالایی تحریک می کند (به نقل از دکتر ایساک). یک قاشوق غذاخوری فلفل قرمز خورد شده یا سس فلفل یا ادویه خشک به غذای خود اضافه کنید. این ماده غذایی منبع غیرقابل انتظاری از ویتامین C است.


قهوه (Coffee)

قهوه

در مطالعه منتشر شده ای در مجله فیزیولوژی و متابولیسم و رفتار، دریافتند کسانی که قهوه کافئین دار می نوشند، دارای ریت متابولیسم 16% بالاتر از کسانی که قهوه بدون کافئین می نوشند.


چای سبز (Green Tea)

چای سبز

تحقیقات حاکی از آن است که چای سبز حاوی ترکیبی است به نام EGCG که موجب تقویت و پیشبرد چربی سوزی و متابولیسم بالاتر بدن می شود.


شیر (milk)

شیر

مدیریت گروه تغذیه دانشگاه تنسی (Michael Zemel) در مطالعه ای دریافت که کلیسم می تواند به بدن کمک کند تا بطور اثربخش تری چربی ها را متابولیزه کند و سوخت و ساز بدن را تقویت می کند.


غلات کامل (Whole grains)

غلات کامل

غلات سبوس دار به بدن در سوختن چربی کمک می کنند زیرا تجزیه حبوبات و غلات سبوس دار به تلاش بیشتری نیاز دارد، مثل نان و ماکارونی سبوس دار. غذاهای کامل سرشار از فیبر مثل برنج پوشال دار و جو پوست کنده بهترین مواد غذایی است.


آش عدسی (Lentils)

آش عدسی

بیشتر از 20% زنان دچار کمبود آهن هستند، که برای دور کمر و سایز بدنشان خبر خوبی نیست. بدن کم آهن نمی تواند بخوبی کالری های مصرفی روزانه را بسوزاند. یک پیمانه عدس روزانه می تواند 35% آهن مورد نیاز روزانه را تامین کند.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com