ورود کاربر

آلکالوز متابولیک

آکادمی اختلالات آب و الکترولیت – مبانی مایعات و الکترولیت ها

وبگاه پرستارآلکالوز متابولیک (Metabolic alkalosis) زمانی رخ می دهد که سطح بیکربنات خون در اثر افزایش مصرف، احتباس بیکربنات یا کاهش اسیدهای متابولیک بالا باشد. بیکربنات توسط کلیه ها تنظیم می شود و هر اختلالی که موجب کاهش دفع کلیوی بیکربنات شود، می تواند وضعیت آلکالوز متابولیک را ایجاد کند.

علل آلکالوز متابولیک

وبگاه پرستارهر وضعیتی که کلیه ها را وادار کند که بیکربنات را حفظ کند، موجب آلکالوز خواهد شد. برای مثال، هیپوکلرمی (hypochloremia)، وضعیتی که کمبود جدی کلرید مثلا در اثر استفراغ طولانی مدت وجود دارد، موجب می شود که کلیه برای جبران کلرید از دست رفته به احتباس بیکربنات بپردازد. بطور مشابه، هیپوکالمی شدید مثلا در اثر مصرف دیورتیک ها، کلیه ها را وادار می کند که به کمبود یا دفع پتاسیم از طریق احتباس بیکربنات واکنش نشان دهد. هیپرآلدسترونیسم (Hyperaldosteronism) می تواند موجب افزایش بازجذب بیکربنات همراه سدیم شود. از دست دادن اسید معده از طریق استفراغ یا ساکشن لوله معده نیز موجب افزایش سطح باز و آلکالوز خواهد شد. همچنین مصرف بیش از حد بیکربنات از قبیل خوردن اسیدها موجب آلکالوز خواهد شد.

وبگاه پرستارتشخیص آلکالوز متابولیک براساس سطح pH بالاتر از 7.45 و HCO3 بالاتر از 28 درصد خواهد بود. توجه داشته باشید که سطح HCO3 ممکن است در تلاش بدن برای تعادل وضعیت اسیدی بالا برود، اما pH روی وضعیت کلی حاکم است. بنابراین بیکربنات محبوس شده تا وضعیت اسیدی جبران شود و pH کلی ممکن است در دامنه نرمال بوده یا اگر اسیدوز کامل جبران نشده باشد، کمتر از 7.35 باشد.


لینک مطالب مرتبط


منبع:

Johnson J.Y., Lyons E., (2012). Fluids and Electrolytes Demystified, McGraw-Hill Companies, New York.

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com