ورود کاربر

مروری بر فراموشکاری

اگر حواس پرت هستید، دچار فراموشی می شوید، حافظه شما ضعیف شده است، چکار باید کرد

حکایت ماری

فراموشی، حافظه و تقویت حافظه

ماری نمی توانست سوئیچ ماشینش را پیدا کند. وی به قلاب پشت درب ورودی نگاه کرد. کلیدها آنجا نبودند. وی داخل کیف خود را هم وارسی کرد. نه نبود. نهایتا وی کلیدها را روی میز تحریر پیدا کرد. دیروز وی نام همسایه را فراموش کرده بود. حافظه اش با وی بازی می کند. مسائل وی را نگران کرده است.

وی تصمیم گرفت به پزشک مراجعه کند و پس از چک آپ کامل، دکتر به وی گفت که مشکلی ندارد. فراموشکاری وی بخش طبیعی از فرآیند سالمندی بود. پزشک به وی پیشنهاد کرد که در کلاس های آموزشی شرکت کند، با دوستان خود پاستور یا بازی های فکری انجام دهد، به مدرسه محلی کمک کند، یا فعالیت های مغزی داشته باشد تا حافظه اش تقویت و فعال شود.

 

قصه الیاس

فراموشی، حافظه و تقویت حافظه

الیاس نمی دانست چه اتفاقی در حال وقوع است. به سختی می توانست مسائل را بخاطر بیاورد. فراموشکار و حواس پرت شده بود. خواب و خوراک خوبی نداشت و نمی خواست دوستانش را ببیند. وی گیج و سردرگم و تحریک پذیر شده بود.
همسرش نگران بود. وی الیاس را به نزد پزشک برد. مشخص شد که الیاس دچار عوارض جانبی داروهایش شده است. زمانی که داروی وی عوض شد، الیاس مثل قبل شد و احساس می کرد حالا مثل گذشته شده است و مشکلات حافظه و فراموشکاری وی برطرف گردید.

 

حکایت گلوریا

فراموشی، حافظه و تقویت حافظه

گلوریا تمام وقت ناراحت بود. وی فقط می خواست تمام روز و شب را بخوابد. خیلی فراموشکار شده بود. برادر زاده گلوریا نگران بود و می دانست اتفاقی در بدن وی افتاده است. بعد از ویزیت و مشاوره با پرستار خود، گلوریا متوجه شد که دچار افسردگی شده است و لازم است به مشاور مراجعه کرده و دارو مصرف کند.

بعد از سه ماه مصرف دارو و درمان افسردگی، باب متوجه شد که عمه اش تغییر کرده است. گلوریا حالا خوب می خورد و سالم می خوابید. زمان زیادی را با دوستان و کارهای داوطلبانه صرف می کرد. فراموشکاری وی بهتر شده بود.

 

داستان جابز

فراموشی، حافظه و تقویت حافظه

استیو تقریبا 74 ساله بود. وی هنوز پاره وقت کار می کرد. وی متوجه شد که در محل کار فراموشکار شده است. وی هراسان می شد زیرا نمی توانست کلمه مناسب برای توصیف مسائل پیدا کند. رییس به وی تذکر داده بود که چرا چندتا از جلسات کاری را فراموش کرده است. وی نگران بود که مشکل جدی پیدا نکرده باشد.

همسر جابز وی را برای چک آپ کامل به بیمارستان برد. دکتر به وی گفت که دچار اختلال شناختی خفیف (MCI) شده است. مشخص شد که این بیماری درمانی ندارد و تنها بایستی مهارت های حافظه و تفکر جابز تحت پایش و نظارت دقیق باشد. حالا که دلیل مشکلات حافظه مشخص شده بود، جابز احساس بهتری داشت.

 

سرگذشت آنا

فراموشی، حافظه و تقویت حافظه

مادر آنا در سن 85 سالگی هنوز سرحال و سالم بود. وی با دوستان و فعالیت در کلیسا خودش را مشغول کرده بود. اما این اواخر آنا متوجه تغییراتی در وی شده بود. مادرش روز به روز فراموشکارتر می شد و گیج بود. همچنین زمان بیشتری را تنها در خانه سرمی کرد. یک روز مادرش موقع برگشت از خرید گم شده بود.

آنا می دانست حالا زمان مراجعه به متخصص است. بعد از بازدید دکتر، آنا خیلی ناراحت و عصبانی بود، وقتی متوجه شد که مادرش در مراحل اولیه بیماری آلزایمر است. هرچند تشخیص سخت و ناراحت کننده ای بود، اما اینکه گزینه های درمانی، انتظاری که از آینده می رود، طریقه زندگی با بیماری را یاد گرفت، به وی کمک زیادی برای سازگاری خانواده با بیماری کرد. هر کدام از آنها یک روز به مراقبت از مادرش می پردازند و نوبتی وی را تحت نظر دارند.

 

سرگذشت سام

فراموشی، حافظه و تقویت حافظه

سام مردی 70 ساله و فعال بود که احساس سلامتی می کرد. وقتی ناگهان نمی توانست چیزی که 5 دقیقه پیش شنیده بود را بخاطر بیاورد، حسابی یکه خورد و باور نمی کرد فراموشی گرفته است.

وی برای چک آب مراجعه کرد و اسکن مغزی انجام داد. وقتی نتایج آزمایشات آماده شد، مشخص گردید که سام یک سکته مغزی کوچک داشته است و علت فراموشکاری وی سکته است. این سکته ها به سلول های مغزی آسیب می زنند. به وی گفته شد که مشکلش را جنون عروقی می نامند.

پزشک به سام گفت که مشکل حافظه وی قابل درمان نیست و راه علاجی ندارد. اما داروهایی برای کنترل فشار خون برای وی تجویز شد. این داروها شانس سکته های بعدی را کاهش می داد.

برای دانلود رایگان کتاب مشکلات حافظه کلیک کنید

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. خدمات ترجمه متون پرستار شامل ترجمه متون عمومی، ترجمه متون تخصصی، ترجمه کتاب، ترجمه مقاله در حوزه ترجمه آنلاین، ترجمه حضوری، ترجمه تلفنی؛ بویژه ترجمه فارسی به انگلیسی می باشد. ترجمه فوری و ترجمه ارزان تز را تجربه کنید و مطمئنا به همکاری ادامه خواهید داد. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. هر گونه توضیح لازم را در محل ثبت سفارش قید بفرمایید. بمناسبت افتتاح تز فعلا قیمت ها ثابت و ارزان است. از قیمت ها و کیفیت ترجمه های تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش ترجمه متون

 مژده به همکاران عزیز:

مرکز خدمات پرستار راه اندازی شد. برای ثبت سفارش نگارش پیش پروپوزال، نگارش پروپوزال، نگارش پایان نامه، تجزیه و تحلیل آماری پایان نامه، تهیه اسلاید پاورپوینت دفاع به لینک زیر مراجعه نمایید. توجه بفرمایید که پوسته و ظاهر سایت تغییر می کند، زمانیکه وارد ساب دامین thez.parastar.info برای ثبت سفارش می شوید. اما این ساب دامین همانطور که از نامش پیداست مربوط به وبگاه پرستار است و تحت مسئولیت وبگاه پرستار عمل می کند. فقط کافی است ثبت نام کرده و پنل کاربری خود را فعال کنید. از قیمت ها و کیفیت کار تز شگفت زده خواهید شد.

ثبت سفارش پروپوزال و پایان نامه

بالای صفحه
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com